Czy warto ocieplić poddasze pianką PUR?

Ocieplanie poddasza za pomocą pianki PUR to nowoczesne rozwiązanie. Zainteresowanie tym sposobem na ocieplanie wzrasta z roku na rok. Jakie korzyści wiążą się z zastosowaniem tej metody i na czym ona tak właściwie polega?

Ocieplanie poddasze pianką PUR – na czym polega?

Pianka PUR, czyli poliuretanowa, stanowi materiał termoizolacyjny. Służy on do wypełnienia szczelin i niemalże całkowite ograniczenie występowania mostków termicznych, co pozwala na skuteczne ocieplenie budynku mieszkalnego. Istnieją dwie różne metody nakładania tego rodzaju pianki. Pierwsza z nich to aplikacja natryskowa za pomocą agregatu. Charakteryzuje się ona wysokim poziomem skuteczności. Wykorzystanie metody natryskowej może okazać się idealnym rozwiązaniem w przypadku budynków o skomplikowanej konstrukcji. W przypadku tej metody może być wykorzystywana zarówno pianka otwartokomórkowa, jak i zamkniętokomórkowa.

Alternatywnym rozwiązaniem jest nakładanie charakteryzujących się wytrzymałością, sztywnością i trwałością, płyt. W tym wypadku wykorzystywana będzie pianka zamkniętokomórkowa, która sprawdzi się idealnie w miejscach narażonych na oddziaływanie wody. Ocieplanie pianą PUR jest z pewnością opłacalne. W Internecie można znaleźć wiele artykułów, które tłumaczą, jak wygląda ten proces. Warto się zapoznać z tym w artykule.

Ocieplanie poddasze pianką PUR – dlaczego warto?

Ocieplenie poddasza pianką PUR to możliwość pełnej ochrony, zarówno przed jego nadmiernym ochłodzeniem, jak i nagrzaniem. Osoby wybierające ten rodzaj pianki doceniają również jej bezproblemową aplikację, która to w przypadku standardowej wielkości poddasza domu jednorodzinnego może trwać jedynie jeden dzień. Ekipa, korzystająca z metody natryskowej, pracuje niezwykle produktywnie. Materiał ten natychmiastowo się utwardza.

Wykorzystanie tego rozwiązania jest również w szczególności polecane w przypadku trudnych powierzchni, do których można zaliczyć m.in. skomplikowane, skośne kształty. Pianka poliuretanowa to również pewność termoizolacji na najwyższym poziomie. Inną charakterystyczną cechą tego materiału jest jego sprężystość. Dzięki niej zapewniona jest skuteczność i minimalizacja ryzyka powstania mostków termicznych. Jednocześnie rozwiązanie to jest bezpieczne.

Wykorzystanie pianki PUR zapewnia odporność na wilgoć. Warto również zwrócić uwagę na aspekt ekonomiczny. Wysoka skuteczność ocieplania zapewnia możliwość obniżenia wysokości rachunków za ogrzewanie. Inną istotną kwestią jest lekkość tego materiału. Przez to budynek nie będzie nadmiernie obciążony. Ocieplanie poddasza pianką PUR to również rozwiązanie w pełni bezpieczne dla zdrowia. Nie stwarza ono zagrożenie m.in. dla alergików!

Ocieplanie pianką PUR – usługi specjalistów

Obecnie klienci chcący skorzystać z tego rodzaju usługi mogą wybierać spośród tysiąca różnych firm znajdujących się zarówno dzielnicę obok, jak i tych, które są setki kilometrów stąd. Korzystając z usługi, jakim jest ocieplenie pianką poliuretanowa, warto korzystać z usług specjalistów. W tym celu można posłużyć się rankingiem najlepszych specjalistów, którzy wykonają usługę w przystępnej cenie. Ważnym aspektem przy tworzeniu klasyfikacji były opinie klientom, które mieli okazje skorzystać z danej usługi. Rankingi można znaleźć na stronie https://www.oferteo.pl/ocieplanie-pianka/poznan.

Tagged with: