Czy warto obejrzeć Wonder Woman film?

Na pewno słyszeliśmy o filmie Wonder Woman. Zanim jednak poświęcimy czas na jego obejrzenie chcielibyśmy wiedzieć czy rzeczywiście warto go obejrzeć? Przekonajmy się.

O czym jest ten film?

Themyscira jest ukrytą przed światem wyspą zewnętrzną, na której od wieków pomieszkują jedynie Amazonki. Kobiety wojownicze, które zostały stworzone przez Zeusa w celu przywrócenia pokoju na całej Ziemi. Chodzi o pokój, którego wrogiem śmiertelnym był kiedyś sam syn Zeusa – Ares (bój wojny). Został on owładnięty żądzą zniszczenia. Ares bowiem zabił wszystkich bogów jedynie z wyjątkiem Zeusa.

Zeusowi udało się wprawdzie zażegnać to zagrożenie, ale wiedział doskonale, że to może jednak nie wystarczyć. Według samej legendy Ares powróci kiedyś, aby móc unicestwić ludzkość, a powstrzymać mogą go jedynie Amazonki. W posiadaniu ich jest broń potężna. Mowa o mieczu, który był nazywany Zabójca boga. Jest to broń jedyna, która pokonać może Aresa. Amazonki przygotowują się na wojnę ponowną z Aresem wypełniają swoje życie bojowym treningiem pod okiem samej królowej Hippolity. Jedną z niewielu wyspiarek, która nie przechodzi tego ciężkiego treningu jest córka Hippolity, Diana.

Zafascynowana bronią oraz sztukami walki dziewczyna jednak robi wszystko, aby wykorzystać w zasadzie każdą chwilę na podpatrywanie innych Amazonek. Hippolita daje jednak w końcu za wygraną oraz pozwala Dianie uczęszczać na treningi do samego generała Antiope. W ich wyniku już dorosła Diana wyrasta na jedną z możliwie najlepszych wojowniczek na wyspie. Jest 1918 rok. Wkrótce Diana ratuje lotnika, któremu udaje się przypadkiem dotrzeć na wyspę.

Ciekawostki dotyczące filmu Wonder Woman

Film Wonder Woman został wyreżyserowany przez reżysera Patty Jenkins. Jest to ekranizacja bardzo popularnego komiksu od wydawnictwa DC Comics. Jest to już czwarty film z tak zwanego uniwersum rozszerzonego DC Comics. W jego skład wchodzą filmy następujące: „Człowiek ze stali”, „Batman v Superman”, „Suicide Squad” oraz „Wonder Woman”.

W roku 2017 na ekrany wszedł następny film tej serii. Mowa o „Lidzie Sprawiedliwości”. Wonder Woman odniósł naprawdę światowy sukces filmowy. Z dochodem, który przekroczył 820 milionów dolarów został filmem najbardziej dochodowym w historii wyreżyserowanym poprzez kobietę.

Zatem jeśli zastanawiamy się jeszcze czy warto obejrzeć film Wonder Woman, to nie zastanawiajmy się nad tym dłużej. Naprawdę warto. Co więcej będziemy chcieli film ten obejrzeć kolejny raz. Najczęściej takie właśnie są reakcje widzów. Zapowiada się świetnie.