Czy tatuaż na bliźnie to dobry pomysł?

Tatuaże ostatnimi czasy są naprawdę bardzo popularne. Na ulicach widzimy coraz więcej wytatuowanych osób. Musimy jednak mieć świadomość, że niektóre osoby nie chcą tylko coś przekazać poprzez tatuaż, ale także coś ukryć. Przykładem jest tatuaż na bliźnie. Czy jest to dobry pomysł?

Dobry pomysł, ale trudny w realizacji

Tatuaż na bliźnie jest dobrym pomysłem zarówno dla kobiet, jak i także dla mężczyzn. Czasami bliznę mamy w bardzo widocznym miejscu czy też blizna przypomina nam o bardzo traumatycznych przeżyciach. Przykładem może być chociażby górnik popalony w wypadku na kopalni. W takiej sytuacji zarówno fani tatuaży, jak i także osoby ich jeszcze nie mające pragną się zdecydować na tatuaż na bliźnie. Dzięki takiemu tatuażowi będziemy mogli poczuć się o wiele lepiej. Zapomnimy już na dobre o naszej bliźnie, a na dodatek będziemy mieli na swojej skórze prawdziwe dzieło sztuki. Już nam się to podoba.

Musimy jednak wiedzieć, że tutaj na bliźnie jest bardzo trudny w wykonaniu. Skóra zabliźniała jest trudna w tatuowaniu. W związku z tym musimy się zgłosić do możliwie najlepszego tatuatora.

Jak znaleźć dobrego tatuatora?

Na pewno pod żadnym pozorem nie powinniśmy się decydować na wykonanie tatuażu w domu u jakiegoś początkującego tatuatora. Musimy postawić na profesjonale studio tatuażu, które na rynku jest od dawna. Musimy to być miejsce z renomą. Najlepiej do takiego miejsca trafić z polecenia. Jednak samodzielnie również jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednie miejsce, w którym wykonamy tatuaż. W pierwszej kolejności zapoznajmy się z opiniami o danym studio, jak i także o konkretnych artystach.

Jeśli uważamy, że wszystko jest w porządku, to możemy umówić się konsultacje. Jak najbardziej konsultacje w przypadku tatuażu na bliźnie są konieczne. Artysta musi ocenić czy dane miejsce jest w stanie wytatuować oraz jakim konkretnie wzorem. Takiej oceny jest w stanie dokonać jedynie doświadczony tatuator.

Czasami artysta zaproponuje nam tatuaż kolorowy, a w innym wypadku powie, że najlepszym rozwiązaniem będzie tatuaż czarno-biały.  Jeśli okaże się, że można na bliźnie wykonać piękne arcydzieło, to zastanówmy się nad interesującym nas wzorem. Przekażmy danemu tatuatorowi swoje wszelkie wymagania. Dzięki temu wzór będzie strzałem w dziesiątkę. Musimy mieć świadomość, że tatuaż na bliźnie może nieco bardziej boleć, ale jest to już jak najbardziej kwestia indywidualna. Miejmy to na uwadze. Na pewno z efektu końcowego będziemy w pełni zadowoleni. Cieszy nas to jak najbardziej.