Czy tatuaż kwiat lotosu to dobry pomysł?

Tatuaż kwiat lotosu jest wzorem, który wybierany jest niezwykle często. Najczęściej na wzór ten decydują się kobiety. Najczęściej pojawia się na karku, plecach, jak i także w odcinku lędźwiowym. Jest bardzo często wykonywany na nodze. Jeśli mamy ochotę na większy, to najczęściej wykonuje się go na udzie, a mniejszy na kostce. Przy projekcie bardzo dużą rolę odgrywa znaczenie tatuażu. Jego symbolika związana jest z kulturą Indii. pochodzi on z najbardziej orientalnych zakątków świata, przez co wzbudza jeszcze większą fascynację oraz zainteresowanie. Przyjrzyjmy się temu wzorowi nieco bliżej.

Kwiat lotosu – co on oznacza?

Kwiat lotosu rośnie na bagiennych obszarach. Jego nasiona zakwitają nawet przez trzy tysiące lat. Jest to zatem bardzo trwała roślina. Poza tym kwiat lotosu wyrasta z samego dna jezior. Jego liście się unoszą na samej powierzchni wody. Lotos jest także narodowym kwiatem Wietnamu. Występuje podczas najważniejszych uroczystości w Japonii, jak i także w Chinach. Jak się dowiadujemy z założeń hinduizmy oraz buddyzmu z lotosu się narodził Budda. Zatem tatuaż kwiat lotosu oznacza boskie piękno oraz czystość. Poza tym przypisuje się mu harmonię oraz delikatność. W symbolice kwiatu lotosu znajduje także odwołania do duchowej równowagi.

Znaczenie kwiatu lotosu jest niezmiernie bogate. Jednak zawsze jest bardzo pozytywne. Co więcej odnosi się do oświecenia i odrodzenia, jak i także harmonii naszego umysłu oraz ciała. Znaczenie tatuażu kwiatu lotosu jest poza tym koncentrowane wokół wolności, dojrzałego oraz także silnego charakteru. Nie możemy pominąć także mądrości.

Znaczenie tatuażu kwiatu lotosu w danym kolorze

Kwiat lotosu ma również znaczenie ogromne w kolorystyce. Jego symbolika jest zależna w stopniu znaczącym od samego koloru tatuażu. Wybierają kolor biały, to ukazuje swoje duchowe oświecenie, ale także zwycięstwo nad swoją własną aurą. Różowy kwiat lotosu to symbol Buddy, dlatego też się decydują na niego wyznawcy tej właśnie religii.

Kwiat lotosu w kolorze niebieskim to walka, jak i także zwycięstwo ducha nad samą materią. Jeśli płatki zostają zamknięte, to oznacza to niekończący się rozwój umysłu. Bardzo często kwiat lotosu także występuje w czerwonym kolorze. Jego znacznie wówczas nawiązuje do miłości, bardzo gorącego uczucia, ale także ogromnej pasji.

Jeśli mamy jakieś pytanie odnośnie samego tatuażu kwiatu lotosu, to oczywiście będzie jeszcze czas skonsultować się z tatuatorem. Nie ma nic złego w zadawaniu pytań, szczególnie gdy będzie to nas pierwszy tatuaż.