Czy skarpetki do szpilek to dobry pomysł?

Kiedyś zakładając szpilki powinnyśmy zapomnieć o jednoczesnym zakładaniu skarpetek. Jednak to już nie jest niemodne. Obecnie stawia się na skarpetki do szpilek i to rzucające się w oczy. Pamiętajmy jednak, że jest to połączenie bardzo odważne.

Jak popranie nosić do szpilek różne skarpetki?

Skarpetki do szpilek nosimy tak, aby było je widać. Najlepiej wyborem do tego zestawu są sukienki w zasadzie o każdej długości. Wybranie krótkiej sukienki będzie korzystne, ponieważ dzięki skarpecie odcięcie optyczne nie będzie takie widoczne. Odsłonięcie większej części nogi na pewno nam wyrówna nasze proporcje.

Kobiety, które mają zamiar do swojej garderoby wprowadzić nieco świeżości, ale nie są odważne na tyle, aby się zdecydować na skarpetki, które rzucają się w oczy, powinny zacząć od wyboru skarpetek koronkowych do szpilek czy też takich, które są wykonane z siateczki. Mogą swoim wyglądem przypominać kabaretki. Efekt jeszcze bardziej dyskretny uzyskamy dzięki ozdobnym skarpetkom, w kolorze, który jest podobny butów.

Ciekawym połączeniem jest zestawienie skarpetek ze szpilkami w odcieniu kontrastującym. Dzięki temu element stroju stanowił będzie bardzo ciekawą ozdobę na tle chociażby stylizacji monochromatycznej.

Dajmy się zauważyć

Czy wiesz kto na szeroką skalę wylansował szpilki w połączeniu ze skarpetkami? Był to kontrowersyjny raper Kanye West. Taki trend jest idealnym połączeniem luzu sportowego jednocześnie z bardzo eleganckim charakterem. Wyglądają doskonale w wydaniu casualowym. Modelki wkomponowały je w stylizację jesienną w połączeniu z płaszczem oraz także jeansami. Takowe szpilki skarpetkowe zastąpią nam świetnie botki, które stały się już nieco nudne.

Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że takie połączenie jest bardzo kontrowersyjne. Jest to stylizacja jedynie dla odważnych kobiet. Pewnie także zauważyliśmy, że na polskich ulicach wciąż widzimy mało kobiet, które decydują się na takowe połączenie. Jednak z czasem na pewno to się zmieni. Już teraz w większych miastach jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy też Poznań kobiety wkładają skarpetki do szpilek i na nikim nie robi to specjalnego wrażenie. Jak jesteśmy zagranicą to już w ogóle widzimy kobiety, które to połączenie stosują na co dzień. Co więcej wypowiadają się, że w skarpetkach jest także wygodniej. Tak naprawdę jest to kwestia przyzwyczajenia i powinnyśmy się skusić. Być może takie połączenie również się nam spodoba i nie będziemy już zakładały botków, a skarpetki i szpilki zastąpią ich miejsce w naszej garderobie? Może się tak stać.