Czy refleksy na brązowych włosach to dobry pomysł na metamorfozę?

Refleksy na brązowych włosach wyglądają przepięknie. Dzięki nim fryzura zyskuje na lekkości, a kosmyki wyglądają niczym muśnięte słońcem. Jeśli refleksy zostaną nałożone w odpowiedni oraz umiejętny sposób, to nasza twarz będzie znacznie odmłodzona. Pamiętajmy, że w żadnym wypadku kolor refleksów nie powinien różnić się od bazowego koloru włosów o jeden lub też maksymalnie o dwa tony.

Do jakich włosów pasują refleksy?

Refleksy na brązowych włosach wyglądają pięknie na włosach zarówno długich, jak i także krótkich. Są najbardziej polecane dla osób, których kolor naturalny włosów nie jest zbyt wyrazisty. Nałożenie refleksów w odpowiednio dobranym kolorze sprawia, że nasza fryzurka nabierze blasku i wyrazu. Również osoby, które chcą po prostu zmienić coś w swoim wyglądzie, ale na jakieś bardziej radykalne zmiany nie są gotowe, mogą podjąć decyzję o zrobieniu refleksów. Zmiana może nie będzie zbyt duża, ale cały nasz wizerunek może na tym sporo zyskać. Polecane są szczególnie kolory o ciepłych odcieniach, ponieważ to właśnie takowe barwy optycznie nam ujmują lat.

Następne zaleta refleksów to sam fakt, że po ich nałożeniu nie widać kompletnie odrostów, a kiedy zaczynają się już pojawiać, dobrze się komponują z refleksami oraz wyglądają niczym zrobione specjalne. W związku z tym także osoby farbujące regularnie włosy jak najbardziej mogą się zdecydować na refleksy.

Grunt to dobry fryzjer

Zamierzeniem tejże fryzury jest muśnięcie słońcem. Należy się dokładnie zastanowić, jaki kolor konkretnie dobrać. Należy dopasować go nie tylko do odcienia bazowego włosów, ale także bezpośrednio do karnacji. W przypadku blondynek odpowiedni będzie słoneczny blond, a także blond rudawy oraz miodowy. Ciemniejsze włosy lepiej się będą sprawdzały z kolorami jaśniejszymi od bazowego koloru.

Oczywiście musimy wiedzieć, że można śmiało się zdecydować na kilka kolorków. Jednak najlepiej zachowajmy umiar, ale fryzurka wyglądała nadal w sposób aktualny. Jeśli jednak fryzurce chcemy nadać trójwymiarowości, możemy pomyśleć o dwóch czy też trzech odcieniach refleksów, ale muszą one być zbliżone do siebie. Jeśli takie refleksy będą dobrze zrobione, to fryzurze nadadzą objętości.

Nie oszczędzamy jednak na fryzjerze. Fryzjer musi mieć doświadczenie oraz dobre podejście do swoich klientów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaliczyć prawdziwą metamorfozę i odmienić swoją twarz. Naszym włosom należy się metamorfoza po męczącej dla nich zimie. Najczęściej są mocno poniszczone i bardzo się plączą, a do tego wymagają. Metamorfoza jest konieczna i to od zaraz.