Czy lekarz może wystawić receptę na środki antykoncepcyjne przez Internet?

Zastanawiasz się, czy lekarz może wystawić receptę na tabletki antykoncepcyjne przez Internet? Jak najbardziej! Odpowiadamy, jak to możliwe i jak uzyskać receptę na tabletki antykoncepcyjne online.

Antykoncepcja hormonalna – czym jest?

Antykoncepcja hormonalna to metoda (a właściwie kilka różnych metod) zapobiegania ciąży poprzez dostarczanie organizmowi kobiety hormonów syntetycznych. W ten sposób zatrzymuje się owulację, a co za tym idzie – możliwość poczęcia dziecka.

Antykoncepcja hormonalna – rodzaje

Najpopularniejszą metodą antykoncepcji hormonalnej są tabletki antykoncepcyjne przyjmowane doustnie, wyróżnia się jednak również takie metody hormonalnego zapobiegania ciąży jak:

  • plastry antykoncepcyjne,
  • wkładki domaciczne (tzw. spirale),
  • zastrzyki hormonalne,
  • implanty antykoncepcyjne,
  • krążki dopochwowe.

Recepta na tabletki antykoncepcyjne – dlaczego potrzebuję jej na czas?

Między jednym a drugim blistrem tabletek antykoncepcyjnych zwykle robi się przerwę na tzw. krwawienie z odstawienia. Przerwa ta powinna trwać 7 dni. Aby zachować skuteczność antykoncepcji, należy przestrzegać zalecanego odstępu i unikać jego wydłużenia. Dlatego właśnie ważne jest, aby na czas wykupić kolejne opakowanie tabletek.

Recepta na tabletki antykoncepcyjne – jak uzyskać ją online?

Nie jest tajemnicą, że wizyta u ginekologa może dla niektórych osób być wydatkiem. Dodatkowo wiąże się z dojazdem, czasami w korkach, a przecież trzeba dotrzeć na konkretną godzinę. Pandemia COVID-19 pokazała nam, że coraz więcej potrzeb możemy zaspokoić bez wychodzenia z domu. Recepty na leki przyjmowane stale otrzymywaliśmy od lekarza online. Tak samo jest z receptą na antykoncepcję hormonalną. Co więcej, koszt uzyskania takiej recepty jest nieporównywalnie niższy od ceny za prywatną wizytę u lekarza ginekologa.

Antykoncepcja hormonalna – czym popijać tabletki?

Tabletki antykoncepcyjne należy popijać wodą. Nie należy popijać ich słodkimi napojami, kawą, herbatą ani mlekiem.

Doustna antykoncepcja hormonalna – zalety

Doustna antykoncepcja hormonalna jest bardzo popularną metodą zapobiegania ciąży. Decydują się na nią najczęściej osoby w stałych, monogamicznych związkach, ponieważ metoda ta nie zapobiega przenoszeniu chorób intymnych, dlatego przed przejściem na tabletki antykoncepcyjne warto wraz z partnerem przebadać się pod kątem STI (sexually transmitted infections).

Główną zaletą tabletek antykoncepcyjnych jest możliwość zrezygnowania z prezerwatyw, które często wpływają na doznania podczas stosunku seksualnego. Seks bez prezerwatywy dla wielu osób jest bardziej satysfakcjonujący, a przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych często nabiera jakości również dzięki temu, że partnerzy nie obawiają się pęknięcia prezerwatywy i niechcianej ciąży.

Antykoncepcja hormonalna – czy wpływa na libido?

Bywa, że doustna antykoncepcja hormonalna wpływa na libido, ale nie wszystkie pacjentki odczuwają ten skutek uboczny. Taką sytuację zawsze warto skonsultować z lekarzem ginekologiem – być może po zmianie rodzaju tabletek libido wróci do normy.

Receptę przez internet zamówisz na stronie https://onlinerecepta.pl/product/antykoncepcja-hormonalna/

Tagged with: