Czy legginsy na siłownię to dobry wybór?

Odzież na siłownię jest nie mniej ważna niż rozgrzewka. Odpowiednio dobrana zapewnia bowiem płynność wykonywanych ruchów i dodaje pewności siebie. Dla wielu kobiet, poza poczuciem komfortu, ważny jest także wygląd, a strój treningowy ma nie tylko podkreślić walory ich sylwetki, ale i ukryć mankamenty. Niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie są legginsy sportowe, a ich zalety przedstawiamy poniżej.

Dlaczego warto ćwiczyć w leginsach?

Leginsy sportowe często określane są mianem „drugiej skóry” ponieważ idealnie dopasowują się do sylwetki. To zasługa specyficznej, bezszwowej konstrukcji, która nie tylko zapewnia swobodę ruchów, ale podkreśla także pośladki oraz talię. Warto podkreślić, że leginsy na siłownię występują w wielu różnych odmianach, dzięki czemu również kobiety o pełniejszych kształtach znajdą model odpowiedni dla siebie.

Koleją zaletą są materiały wykorzystywane do produkcji leginsów na siłownię. Są one bardzo wytrzymałe pod względem mechanicznym, nie gniotą się i są odporne na odkształcanie. Ich wyjątkowa konstrukcja zapewnia oddychalność, odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, szybkie schnięcie i tym samym zachowanie suchej skóry podczas ćwiczeń.

Szeroka oferta rynkowa pozwala na łatwe dopasowanie leginsów do własnych potrzeb oraz specyfiki treningu, nawet jeśli zależy nam na wsparciu pracy mięśni. Jest to odzież, która nie krępuje ruchów i nie powoduje podrażnień.

Jak wybrać leginsy na siłownię?

Najważniejszą funkcją leginsów sportowych jest zapewnienie pełnej wygody podczas długiego i dynamicznego treningu. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze idealnej pary?

Odpowiedni rozmiar

Leginsy na siłownię nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne. Powinny przylegać do ciała, ale nie opinać go za bardzo. W przeciwnym wypadku mogą ograniczać komfort. Nie mogą też być za luźne, bowiem będą się zsuwać i nieestetycznie marszczyć. Podczas ćwiczeń warto także zwrócić uwagę, czy materiał nie prześwituje z powodu zbyt dużego naprężenia oraz, czy pozwala na pełną swobodę ruchów.

Długość leginsów

W przypadku doboru długości leginsów na siłownię nie ma uniwersalnych zasad, warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mają wpływ nie tylko na komfort, ale i na wygląd.

  • Najbardziej uniwersalne są leginsy długie. Chronią przed ewentualnym otarciami, a ich dodatkowym atutem jest wyszczuplenie nóg i podkreślenie walorów sylwetki.
  • Leginsy 7/8 to propozycja dla kobiet, którym zależy, aby ich nogi wydawały się dłuższe, a sylwetka nabrała proporcji.
  • W przypadku leginsów o długości 3/4 łatwo niestety osiągnąć odwrotny efekt, a szczególnie powinny uważać na nie kobiety, których problemem są zbytnio rozbudowane łydki.
  • Leginsy krótkie zapewniają komfort termiczny oraz dużą swobodę ruchów, jednak mogą okazać się nieodpowiednie dla kobiet o masywnych udach.

Materiał

Przy treningach na siłowni wskazane są leginsy wykonane z włókien syntetycznych (poliester lub poliamid z dodatkiem elastanu, spandexu lub lycry). W przeciwieństwie do leginsów bawełnianych zapewniają bowiem oddychalność, odprowadzają wilgoć na zewnątrz, szybko schną i tym samym pozwalają na zachowanie suchej skóry podczas ćwiczeń. Z kolei domieszka włókien elastycznych nadaje leginsom sprężystość, dzięki czemu świetnie pracują na ciele i dostosowują się do sylwetki.

Warto także zwrócić uwagę na to, aby materiał rozciągał się we wszystkich czterech kierunkach. Pozwala to na lepsze dopasowanie do ciała. Takie leginsy są także trwalsze i odporne na odkształcanie, a także zapewniają swobodę poruszania się w pełnym zakresie.

Tagged with: