Czy kubki z własnym nadrukiem można myć w zmywarce?

Gadżetem, który cieszy się bardzo dużą popularnością, są kubki z własnym nadrukiem. Można je kupić samemu sobie, świetnie sprawdzają się też jako podarunek dla bliskiej nam osoby z okazji chociażby urodzin czy imienin. Wiele osób zastanawia się jednak, jak dbać o taki kubek, aby cieszyć się nim jak najdłużej. Czy kubek, na który został naniesiony nadruk można myć w zmywarce?

Co wpływa na trwałość nadruków na kubkach?

Kubki z własnym nadrukiem mogą różnić się, jeśli chodzi o trwałość nadruku. Warto pamiętać, że to, jak długo nadruk zachowa dobry wygląd, uzależnione jest od szeregu czynników. Wpływa na to:

  • zastosowania metoda nadruku;
  • sposób barwienia;
  • sposób, w jaki myjemy kubek.

Wiele osób nie wyobraża sobie już własnego domu bez zmywarki. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz częściej pojawia się pytanie dotyczące tego, czy na nadruk na kubki nie wpłynie negatywnie mycie w zmywarce.

Jak metoda nadruku wpływa na możliwość mycia kubka w zmywarce?

Jeśli zależy nam na tym, aby bez obaw myć kubek z nadrukiem w zmywarce, należy postawić na ten, który został wygrawerowany laserowo. Ta metoda nie polega tak naprawdę na nadrukowywaniu motywu na kubku, ale jego wyryciu. Wprawdzie daje dobre efekty, ale jest dość droga i stosunkowo rzadko stosowana. Co więcej, sprawdza się najlepiej w przypadku kubków wykonanych z metalu. Takie są jednak wybierane dość rzadko, jeśli chodzi o kubki z własnym nadrukiem.

Metodą, która doskonale sprawdza się w przypadku kubków ceramicznych, jest druk bezpośredni. Gwarantuje on pełną odporność nadruku na mycie w zmywarce, a do tego jest metodą naprawdę tanią. Jeśli chodzi o koszt i jakość, druk bezpośredni wypada naprawdę rewelacyjnie.

Inną techniką, która chętnie wykorzystywana jest w produkcji kubków z własnym nadrukiem, a której zastosowanie pozwala na mycie kubków w zmywarce, jest sublimacja. Stosowana jest przede wszystkim wówczas, gdy nakład jest naprawdę niewielki. Niewątpliwym atutem tej metody jest to, że daje możliwość wykorzystania pełnej gamy kolorystycznej.

Czy do mycia w zmywarce kubków z własnym nadrukiem można używać klasycznych środków myjących?

To kolejne pytanie, które często pojawia się w odniesieniu do kubków z własnym nadrukiem i tego, jak o nie dbać. Jeśli nadruk został naniesiony metodą, która pozwala na mycie w zmywarce, nie trzeba martwić się tym, po jakie środki myjące sięgamy. Bez żadnych obaw można stosować te do ogólnego użytku. Tyczy się to zarówno kapsułek myjących, jak i środka nabłyszczającego. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby stawiać na program z suszeniem.

Kubki z własnym nadrukiem to gadżet, który może wyrażać nasze podejście do świata, poglądy polityczne czy nawiązywać do naszego hobby. Decydując się na takie kubki, nie trzeba dzisiaj martwić się tym, jak o nie dbać. Jeśli postawimy na kubek z nadrukiem wykonany odpowiednią metodą, możemy być pewni, że nawet mycie w zmywarce nie wpłynie negatywnie na jego kondycję. Kubkiem z samodzielnie wybranym motywem będzie można cieszyć się naprawdę bardzo długo.

Tagged with: