Czy koty potrzebują zabawek?

Czy to prawda, że koty mogą po kilkanaście godzin siedzieć w domu bez opieki i towarzystwa domowników? Oczywiście, że nie! Ten mylny pogląd prowadzi niejednokrotnie do wynudzenia, a w konsekwencji do poszukiwania czynności, które mogłyby zająć mruczkom czas. Wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem okazują się zabawki dla kota…

Po co kotu zabawki?

Zabawa z kotem jest nie tylko sposobem na nudę, ale również elementem kształtowania się jego charakteru. Jak się okazuje, wiele niepożądanych zachowań tych mruczących czworonogów mogą rozwiązać zabawki dla kota! A zwierzaki, wbrew obiegowym opiniom, wcale nie należą do grona indywidualistów i samotników, za jakich je się uważa. Wystarczy brak zainteresowania ze strony właściciela i rodząca się na tym polu nuda, aby kociak zaczął dumnie manifestować swoje niezadowolenie, chociażby poprzez niszczenie mebli czy załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych w miejscach do tego niewskazanych. Mając pod ręką odpowiednio dobrane do wieku oraz temperamentu zabawki dla kota, aby szybko rozładować narastającą w nim samowolę.

To jednak nie koniec. Warto bowiem przypomnieć sobie, że kot należy do grona drapieżników. I pomimo setek tysięcy lat ciągłego udomowiania, jego instynkt łowiecki nadal jest silnie rozbudowany. Trudno bowiem wykorzenić z kociej natury potrzebę zaspakajania naturalnych bodźców. Substytutem dla polowań mogą być jednak zabawki dla kota, które w pewnym stopniu odpowiedzą na jego drapieżne zamiłowania.

Co kupić kociakowi? Co oferują producenci?

Jaką zabawkę dla kota wybrać? Z takimi wątpliwościami mierzy się wielu właścicieli mruczących czworonogów. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ musi to być przedmiot na tyle atrakcyjny, że odciągnie jego uwagę od niszczenia domowych mebli i sprzętów. Na szczęście producenci kocich artykułów zdają sobie z tego faktu sprawę, czego najlepszym dowodem jest duża różnorodność zabawek, które bez problemu można dopasować zarówno do upodobań pupila, jak i jego temperamentu. Jakie przedmioty cieszą się największą popularnością? Wśród tych, które wzbudzają najwięcej zainteresowania, są oczywiście myszki oraz piłeczki. Nakręcane, z elementami grzechoczącymi czy piszczącymi – wybór jest naprawdę szeroki, co najbardziej ucieszy te zwierzaki, które uwielbiają polowanie i gonienie uciekającej zdobyczy.

Tagged with: