Chcesz mieć idealne łuki? Skorzystaj z metody – nitkowanie brwi

Czy wiesz, że nitkowanie brwi jest najlepszą metodą jeśli chodzi o regulację łuków? Jest to metoda niezwykle precyzyjna, delikatna oraz szybka. Na czym dokładnie ta metoda polega? Kojarzy się nam z nitkami, ale nic więcej. Przekonajmy się zatem.

Co to za metoda?

Nitkowanie brwi jest popularną metodą regulacji brwi przy użyciu bawełnianej oraz skręconej nici. Dzięki bardzo dużej precyzyjności oraz także delikatności masa kobiet ją stosuje nie tylko do brwi, ale także do brody czy też policzków. Przy jej pomocy możemy nawet usunąć najkrótsze oraz także najcieńsze włoski. W związku z tym, że nitkowanie precyzyjnie wyrywa włoski razem z cebulkami, zabieg ten może być nieco bolesny. Wszystkie nieprzyjemności nam wynagradza fakt, że odrastają dopiero po kilku tygodniach oraz stają się z każdym zabiegiem słabsze oraz także bardziej miękkie.

Tak naprawdę jest to metoda, która w naszym kraju znana jest dopiero od kilku lat. Przywędrowała do nas z Azji. Właściwie to w Indiach cieszy się największą popularnością, Można powiedzieć, że do dnia dzisiejszego jest to pewien rytuał urodowy, który regularnie jest stosowany. Co ciekawe nitkowania brwi uczą się nawet kilkuletnie dziewczynki.

Poznajmy instrukcję korzystania z tej metody

Do nitkowania brwi potrzebna nam będzie jedynie nitka bawełniana. Powinna ona mieć między trzydzieści a czterdzieści centymetrów. Zadbajmy również o środek dezynfekujący oraz także ewentualnie puer. Zabieg się zaczyna od oczyszczenia dokładnego twarzy oraz także dokładnego rozczesania brwi. Następnie jest przeprowadzane tak zwane mapowanie, a więc dobrane indywidualne idealnego kształtu naszych łuków. Przy wykorzystaniu analizy proporcji twarzy stylistka zaznacza początek kredką, a następnie koniec oraz środek obu brwi. Dopiero później może się rozpocząć zabieg właściwy.

Nitki na początku się związuje, aby utworzyć pętelkę. Następnie ją skręcamy kilka razy, aby powstawały dwie pętelki mniejsze, a całość przypomina kształtem cyferkę ósemkę. Depilacja polega na przekładaniu jednej pętelki do miejsca, z którego usunąć chcemy włoski oraz przesuwaniu skrętu zawsze w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Dzięki temu sposobowi nitka chwyta włosek i go wyrywa razem z cebulką. Aby sam proces chwytania włosków przebiegł szybciej i łatwiej delikatnie możemy oprószyć brwi przy pomocy pudru.

Pierwszy raz może być trudny, ale z każdym kolejny będzie prościej. Musimy po prostu nabrać wprawy. Później już cały zabieg będzie trwał maksymalnie pięć minut i będzie bezproblemowy.