Być jak jak Billie Eilish!

Billie Eilish ma dopiero 18 lat, a już śmiało można nazwać ją mega gwiazdą. Artystka ma miliony fanów na całym świecie, dziesiątki nagród muzycznych, jest również autorką wielkich hitów. Jej singiel bad guy z debiutanckiej plyty When We Fall Asleep, Where Do We Go? został odtworzony w serwisie Spotify ponad 630 milionów razy! Gwiazda może pochwalić się występami na najważniejszych festiwalach muzycznych i współpracą z największymi artystami. Świat kocha Billie jednak nie tylko za muzykę — uwagę fanów przyciąga również jej oryginalny i bardzo charakterystyczny styl ubioru.

Być jak Billie Eilish!

Styl Bilie Eilish można opisać trzema słowami: luźny, szalony i zbuntowany. Znak rozpoznawczy młodej piosenkarki to rozpuszczone włosy w różnych kolorach, znudzona mina i hip-hopowe, o kilka rozmiarów za duże ubrania.

Jak artystka sama podkreśla, ubrania definiują jej osobowość i charakter. Nastolatka nie boi się kolorów, szczególnie kocha neony. Ubrania muszą być o kilka rozmiarów za duże, najlepiej z ogromnymi nadrukami. Im większe, tym lepsze. Podczas jednego z wywiadów Billie zdradziła genezę swojego stylu. Okazuje się, że większość ubrań pochodzi z szafy jej brata. Gwiazda nosi oversize’owe ciuchy z jeszcze jednego powodu – nie podkreślają jej figury. Artystka uważa, że dzięki temu nikt nie będzie oceniał ją przez pryzmat tego, czy jest gruba, chuda oraz czy ma nogi krzywe, czy proste.

Oczywiście styl Billie Eilish nie jest dla każdego. Jedni zakochują się w jej szalonych stylizacjach od pierwszego wejrzenia, a dla innych są one po prostu kiczowate. Sama artystka wypowiedziała się na temat swojego stylu przy okazji kampanii dla Calvina Kleina:

„Nigdy nie chciałam dać się poznać całemu światu. To dlatego noszę duże i luźne ciuchy” – powiedziała Billie i dodała –„Nikt nie może wyrobić sobie o mnie opinii, bo nie wiedzą jak wyglądam naprawdę. Nikt nie powie ‘jest chuda jak patyk’, albo ‘ale ma gruby tyłek’. Nie powiedzą tak, bo mnie nie znają”.

Kolekcja Freak City&Billie Eilies

Fani stylu Bilie Eilies mogą sięgnąć po kolekcję jej ubrań, która powstała w wyniku kooperacji z marką Freak City z Los Angeles. Można tu znaleźć oversizowe T-shirty i bluzy, workowate spodenki, sportowe staniki i kosmiczne okulary, wszystko oczywiście we wściekłych, neonowych kolorach (zielonym, pomarańczowym i czerwonym). Ubrania zostały ozdobione graffiti z inicjałami artystki oraz hasłami „I Love U”, „My Fav” czy „Baby Girl”. Jest hip-hopowo, jaskrawo i luźno – czyli tak, jak Billie Eilish lubi najbardziej.