Bomberki męskie – co musisz wiedzieć jeszcze przed zakupem?

Chcesz zakupić kurtkę na jesień lub zimę i nie wiesz, jaki rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy? Dziś wybór odzieży wierzchniej jest tak duży, że wiele osób ma problem z wybraniem odpowiedniego modelu. Warto przeanalizować różne opcje, aby zdecydować, która zapewni najwięcej korzyści. Pierwszą naszą propozycją jest bomberka. Sprawdź już teraz, na czym polega fenomen tej kurtki i czym różni się ona od bluzonu.

Czym są bomberki?

Bomberka męska to rodzaj odzieży wierzchniej, która charakteryzuje się krótszą długością. Wyróżnia się ściągaczami przy nadgarstkach oraz w okolicach talii. Zazwyczaj bomberki posiadają dwie kieszenie po obu bokach zamka. Z kolei nie mają kołnierza, ale za to są dostępne modele z kapturem. W sklepach możesz znaleźć także bomberki męskie pikowane, które zapewniają ciepło zimą.

Zaletą tego rodzaju kurtek jest to, że są bardzo wygodne i stylowe. W dodatku dostępne w wielu różnych wariantach kolorystycznych dlatego też na pewno z powodzeniem znajdziesz idealny model dla siebie.

Jak nosić bomberki? Kiedy będą najlepszym wyborem?

Najczęściej po bomberki sięgamy w tzw. okresie przejściowym, kiedy na kurtkę zimową jest jeszcze za szybko lub już za późno. Zatem w okolicach wiosny i jesieni, ten rodzaj kurtki sprawdzi się zdecydowanie najbardziej. Oczywiście mogą zdarzyć się też takie sytuacje, kiedy po bomberkę z powodzeniem można sięgnąć także latem, podczas chłodniejszych nocy i wieczorów czy w trakcie niekorzystnej pogody nad naszym polskim Bałtykiem.

Lubisz wygodę i sportowy styl ubierania? W takim przypadku bomberka będzie strzałem w dziesiątkę. Nie sprawdzi się ona za bardzo dla panów, którzy lubią elegancję, ale za to doskonale pasują do bardziej casualowego looku.

Zatem, gdy mielibyśmy określić, kiedy bomberka będzie najlepszym rozwiązaniem, to zdecydowanie warto byłoby wymienić szkołę, pracę, spacer z psem, zakupy w mieście, randka i spacer z ukochaną oraz wiele codziennych sytuacji. 

Tak naprawdę kluczowe znaczenie pełni to, aby wybrać odpowiedni kolor bomberki. Wybór jest spory, ale jeśli chcesz nosić tę kurtkę w tak wielu różnych sytuacjach, to gorąco polecamy postawić na uniwersalność. W takim przypadku czarna, brązowa, grantowa oraz szara bomberka męska będzie najrozsądniejszym wyborem. W takiej kurtce zawsze będziesz wyglądał perfekcyjnie.

Czym się różni bomberka od bluzonu?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, czym się odróżniają bluzony od bomberek? Okazuje się, że sporo osób ma z tym problem. Dlatego warto pochylić się nad tą sprawą. Mylenie tych dwóch rodzajów kurtek wynika przede wszystkim z tego faktu, że bardzo często są one dość podobne wizualnie. Po bluzon sięgają zazwyczaj panowie w trakcie chłodniejszych, wiosennych lub letnich dni i wieczorów. Podstawowym elementem bluzonów jest kaptur, co w przypadku bomberki nie jest żelazną zasadą. Bomberka może być noszona zimą, a bluzon jest typowo kurtką przejściową lub czymś, co można narzucić na siebie w razie lekkiego chłodu. Czasami różnica między bomberką a bluzonem tkwi przede wszystkim w rodzaju wykorzystanego materiału, choć coraz częściej również w tej kwestii są wyjątki. Dlatego też niektóre marki używają pojęcia bluzon i bomberka zamiennie, bo odróżnienie obu rodzajów kurtek jest dziś coraz trudniejsze. Tym bardziej, gdy różnice pomiędzy nimi coraz bardziej się zacierają.

Tagged with: