Biała farba do ścian w aranżacji pokoju dziecięcego

Farby do ścian – ich kolor determinuje nie tylko styl, w jakim zostanie urządzony dany pokój, ale przede wszystkim nastrój domowników. W przypadku dzieci kolor ma jeszcze większe znaczenie, bo mocno wpływa na ich zachowanie. Biel na ścianach – jako najbardziej neutralna i spokojna – może więc okazać się strzałem w dziesiątkę.

Podsumowanie:

  • Urządzenie pokoju dziecka to duże wyzwanie. Czasami warto sięgać po spokojnie i uniwersalne kolory farb do ścian, takie jak biel, a odwagą i finezją wykazywać się w doborze mebli i dodatków.
  • Kolory wnętrz determinują nasz nastrój, dziecka również. Dlatego tak ważne jest, by wybierać farby do ścian w takich kolorach, które nie będą przesadnie stymulować i tym samym powodować niepokoju i stresu u malucha.
  • Wybrana farba do ścian w dziecięcym pokoju – poza odpowiednim kolorem – musi też spełniać pewne warunki techniczne. Jakie? Dowiesz się z tego artykułu.

Dlaczego warto wybrać białą farbę do ścian w pokoju dziecka?

Niektórzy lubią intensywne i żywe kolory, inni stonowane, pastelowe barwy. Dorośli mają wyrobiony gust i umieją jednoznacznie wskazać, jakie odcienie budzą w nich dobre skojarzenia, a jakie złe. Dzieci jeszcze nie potrafią tego robić. Dlatego na rodzicach spoczywa duża odpowiedzialność, by wybrać farby do ścian (www.farbyjedynka.pl) w takim kolorze, który nie przestymuluje malucha, a pozwoli mu jednocześnie na odpoczynek, dobrą zabawę i naukę w jego sypialni. Dobrze, jeśli wybrana farba pomaga też w stworzeniu wymarzonej – przez dziecko i dorosłego – aranżacji. Każde z tych zadań spełnia biała farba do ścian.

Białą farbę do ścian możesz połączyć z inną lub kolorowymi dodatkami

Błękitny kolor dla chłopca, a różowy dla dziewczynki? To tylko stereotyp. Jeśli nie chcesz, by wszystkie ściany w pokoju Twojego dziecka zostały pomalowane na biało, wybierz jedną lub dwie, które przemalujecie na inną, żywszą barwę. To doda sypialni smaku i oryginalności. Kolorowe ściany mogą być też wyłożone wzorzystą tapetą lub dodatkowo upiększone naklejkami bądź plakatami. Koniecznie spójnymi z gustem i zainteresowaniami malucha.

A jeśli jednak zdecydujesz się na biel na każdej ze ścian, aby uniknąć poczucia chłodu, też warto wzbogacić pokój o przytulne elementy. To nie muszą być klimatyczne plakaty. Równie skuteczne będą kolorowe zasłonki, ładne narzuty i kocyki, drewniane elementy mebli lub całe mebelki.

Wiedz też, że białe farby do ścian są różnorodne. To nie tylko jeden i ten sam odcień. Biel może przypominać śnieg lub też porcelanę, a nawet skorupkę jajka oraz występować w wersji matowej lub z delikatnym połyskiem, a także mieć zdolność do maskowania niewielkich nierówności podłoża.

Dobra farba do ścian w pokoju dziecka, czyli jaka? O parametrach słów kilka

Do pokoju dziecka zdecydowanie warto wybrać taką, która zawiera minimalną ilość Lotnych Związków Organicznych i która wykazuje dużą odporność zarówno na zniszczenia, jak i zabrudzenia (dobrze, jeśli te można łatwo wyczyścić). Choć biały kolor na ścianach i tak sprawia, że cały pokój dziecięcy wydaje się bardziej uporządkowany. Chcesz urządzić pokój dziecka tak szybko, jak to możliwe? Zwróć więc uwagę również na czas schnięcia – im krótszy, tym lepiej

Białym farbom do ścian warto się przyjrzeć niezależnie od tego, czy czeka Cię remont pokoju dla dziewczynki czy chłopca oraz tego, w jakim wieku jest maluch. Jest to bowiem na tyle uniwersalny kolor, że sprawdzi się w każdej sytuacji, a neutralny pozwoli Wam puścić wodze wyobraźni i stworzyć taką aranżację, jaką tylko zechcecie.

Tagged with: