Bershka kurtki – jak dokonać wyboru?

Wygodna, ciepła, wytrzymała oraz nieprzemakalna. To tylko niektóre cechy, które powinna obowiązkowo spełniać wysokiej jakości kurtka. Gdy przeglądamy ofertę Bershka kurtki to koniecznie musimy wiedzieć na co zwrócić uwagę? Tego dowiemy się z tego właśnie artykułu.

Zwróćmy uwagę na użyty materiał

Jeśli poszukujemy Bershka kurtki, które posłużą nam przez wiele lat, to dokładnie radzimy przestudiować metkę. Dzięki temu sprawdzimy z jakiego dokładnie materiału została wykonana.

Najpopularniejszym materiałem jest poliester. Jest to popularny, ale jednocześnie sztuczny materiał. Cechuje się głównie wodoodpornością. Jest bardzo tani. W związku z tym zimowe kurtki z niego wykonane należą do możliwie najtańszych. Zatrzymują one ciepło, ale niestety naszej skórze nie pozwalają oddychać. Pamiętajmy, że bardzo szybkie zmiany temperatur przy korzystaniu z tego właśnie materiału powodować mogą przeziębienie.

Innymi syntetykami, które były często stosowane przy produkcji kurtek zimowych są chociażby włókna akrylowe.

Całkiem innym materiałem jest bawełna. Jeśli bawełna już się pojawi na metce, to najczęściej stanowi jedynie domieszkę. Bawełna pozwala naszej skórze oddychać oraz w żadnym wypadku nie podrażnia jej. Jeśli kurtka jest wykonana z syntetyków właśnie z domieszką bawełny, to niestety łatwiej się gniecie, ale z drugiej strony jest ona przyjemna w dotyku.

Ostatnim bardzo popularnym materiałem jest futro. Popularne są także mieszanki syntetyku z prawdziwym futrem, w całości prawdziwe futro, jak i także w pełni sztuczne futro. Znaczna różnica pomiędzy futrem naturalnym a sztucznym jest oczywiście utrzymywanie ciepła. Wierzchnia warstwa w kurtce jest podstawą. To ona właśnie w bardzo dużym stopniu odpowiada za wygląd danej kurtki. Do tego decyduje o właściwościach fizycznych produktu.

Czym wypełniona jest kurtka?

Zadaniem najważniejszym kurtki zimowej jest utrzymywanie ciepła oraz także zatrzymywanie wilgoci. Gdy decydujemy się na zakup kurtki, to w pierwszej kolejności zainteresujmy się jej wypełnieniem. Wypełnienie naturalne kurtek to najczęściej puch czy też pierze. Ewentualnie możemy postawić na ich domieszkę.

Na pewno w ofercie sklepu Bershka znajdziemy mnóstwo kurtek, które nie tylko nam się spodobają z wyglądu, ale na dodatek spełnią także wszelkie nasze wymagania. Wiemy już na co zwrócić uwagę, a więc nasz zakup będzie w pełni świadomy. Wiadomo, że kurtkę kupujemy na kilka sezonów, a więc nie chcemy, aby po jednym praniu nasza kurtka przypominała bardziej szmatę do podłogi. W salonach Bershka na pewno towar jest wysokiej jakości, a więc to nam kompletnie nie grozi.