Bershka buty – jak dobrać wygodne buty?

Nie da się ukryć, że w butach najczęściej spędzamy znaczną większość dni. Dobrane w sposób nieodpowiedni powodują u nas choroby, jak i także dolegliwości stóp. Doprowadzić to może do bardzo poważnych problemów z kręgosłupem. Zadbajmy o to, aby obuwie nam zapewniało odpowiedni komfort. Zapoznajmy się z ofertą Bershka buty.

Swobodne oddychanie

Wielu z nas przy zakupie Bershka buty kieruje się jedynie modą czy też kwestami estetycznymi. Takowe podejście jest popularne, ale jednak wzmocnione powinno być o bardzo ważny czynnik jakim jest oczywiście wygoda. Pamiętajmy, że obuwie niewłaściwe dobrane znacznie zmniejsza komfort chodzenia oraz może być przyczyną bezpośrednią bardzo wielu dolegliwości bioder, kolan, stóp, a nawet kręgosłupa. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze butów?

Dobra buty dopasowane powinno być w taki sposób, abyśmy mogły w nich swobodnie poruszać palcami. Zapewniamy naszym stopom właściwe krążenie. Poza tym musi być w nich odpowiednia ilość miejsca, aby do wnętrza obuwia mogło dopływa powietrza. Przyjęło się już, że przerwa pomiędzy noskiem, a naszymi paluszkami wynosić powinna jakieś pięć milimetrów. Wówczas uzyskujemy pewność, że obuwie zrobione z odpowiednio oddychającego materiału sprawi, że nasza stopa się nie spoci, a buty nie będą wilgotne, a co za tym idzie nie doprowadzimy do pojawienia się grzybicy. Nie jest to zresztą dolegliwość jedyna, która grozi nam w przypadku noszenia zbyt małych butów. Poza nieprzyjemnymi oraz zwykłymi obtarciami oraz odciskami, narażenie jesteśmy także na wystąpienie płaskostopia.

Dobry kształt i obcas dobrany z głową

Jeśli po przymierzeniu obuwia nie spełniają one swojej roli, to raczej nie liczmy na to, że dostosuje się on do stopy czy też się rozciągnie. Jest to częsty chwyt, który stosowany jest przez sprzedawców w obuwniczych sklepach. Jednak ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Wówczas warto wybierać specjalistyczne buty, a nie nazywane jedynie z nazwy zdrowotnymi.

Noszenie obcasów na co dzień na pewno nie jest wskazane. Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy raz na jakiś czas założyć buty na obcasie. Wybierajmy modele, które będą pasowały do kształtu stopy. Zawsze buty przymierzajmy w rajstopach czy też w skarpecie. Musimy pamiętać o tym, że buty kobiecie ze sznurówkami, klamerkami czy też rzepami trzymają się lepiej na stopach niż te wsuwane, przez co zdecydowanie minimalizujemy ryzyko utraty równowagi czy też nadwyrężenie naszego kręgosłupa. Co najważniejsze oferują nam możliwość regulacji, co jest ich zaletą bezcenną.