Basicowe koszulki — must have w męskiej szafie

Przy kompletowaniu stylizacji dla panów, niezawodne są basicowe koszulki męskie. Zapewniają one przede wszystkim odpowiedni poziom wygody, ale również dobrze się układają na ciele. Ich prosty krój świetnie podkreśla walory sylwetki. Czym się kierować przy wyborze T-shirtów do noszenia na co dzień? Z czym łączyć basicowe koszulki? Podpowiadamy!

Dlaczego warto wyposażyć się w kilka prostych koszulek?

Koszulki męskie to idealna baza do tworzenia wszelkich stylizacji. Latem stanowią warstwę wierzchnią, ważne jest więc, aby były zrobione z przewiewnych, oddychających materiałów. W porze przejściowej i zimą na koszulkę można narzucić bluzę, sweter, a na to jeszcze marynarkę i kurtkę, więc mogą one pełnić zarówno funkcję bielizny, jak i warstwy środkowej. Koszulka sprawdzi się również jako element luźnej stylizacji, w której chodzi się po domu, stroju na siłownię, czy piżamy. Zestawione z różnymi innymi ubraniami koszulki całkowicie zmieniają swój charakter i funkcję.

Na pewno warto mieć przynajmniej kilka koszulek w podstawowych kolorach, takich jak biały czy czarny, aby móc je w razie potrzeby dowolnie łączyć z innymi ubraniami. Pasują  zarówno do eleganckich stylizacji, jak i bardziej casualowych. Czasami zdarza się, że trzeba zastąpić szykowne elementy stroju czymś innym — na przykład jeśli są w praniu. Zawsze wtedy basicowa koszulka założona razem z marynarką może uratować sytuację. Wtopi się ona w całość i nie będzie rzucała w oczy, a inne osoby nawet nie zauważą różnicy. Basicowy T-shirt to podstawa stylizacji smart casualowych.

Rodzaje męskich koszulek — na które się zdecydować?

Koszulki męskie występują oczywiście w różnych fasonach i mogą mieć różną długość. Niektóre są wyposażone w dekolt okrągły, a inne w serek. Projektanci czasem pozbawiają je rękawków, albo dodają kołnierzyk, jak w przypadku modelu polo. Każdy fason ma swoje plusy i pasuje do trochę innych ubrań, więc to od gustu mężczyzny i okazji, na którą trzeba dobrać strój, zależy, jak zostaną zestawione z resztą garderoby. Na pewno warto mieć w szafie kilka wariantów, aby móc skomponować z nich ciekawsze zestawy, nie tracąc niepotrzebnie czasu na bieganie po sklepach w ważnym dniu.

Aktualnie w modzie są również kolorowe krótkie koszulki: żółte, niebieskie, koralowe i błękitne. Także interesujące nadruki i zabawne napisy dobrze się sprawdzają zwłaszcza w przypadku luźnych, sportowych stylizacji. Mogą to być motywy nawiązujące do popkultury czy tropikalne wzory. Moda męska staje się coraz bardziej różnorodna — także dobór basicowych koszulek może być więc świetnym narzędziem ekspresji i prowadzić do ciekawych odkryć.

Spróbuj pobawić się modą i zestawić swoje ulubione koszulki męskie z różnymi innymi elementami garderoby, a przekonasz się, jak uniwersalna jest to odzież i jak często można po nią sięgać. Być może zechcesz uzupełnić swoją kolekcję o nowe egzemplarze!

Tagged with: