5 porad na wyposażenie salonu kosmetycznego od zera

Nowy salon kosmetyczny już na samym początku powinien zostać jak najlepiej wyposażony. Jako że jednak pierwsze kroki w biznesie na ogół są ciężkie pod względem finansowym, posiadanym budżetem trzeba umiejętnie zarządzać, w pierwszej kolejności inwestując w rzeczy niezbędne i podstawowe, a zarazem szukając różnych sposobów na dodatkową oszczędność.

Inwestycja w jakość


Zamiast szukać jak najtańszych mebli kosmetycznych, lepiej poszukać czegoś, co zmieści się w budżecie, ale będzie mieć odpowiednią (jak najwyższą) jakość.

Kiepskie wyposażenie bardzo szybko zacznie działać na niekorzyść działalności, utrudniając sprawne wykonywanie zabiegów albo powodując dyskomfort u klientów (zrobi to np. twardy fotel nieprzystosowany do siedzenia na nim przez kilka godzin). Markowe narzędzia i meble kosmetyczne pozwolą utworzyć miejsce bezpieczne, modne i przyjemne, do którego aż będzie się chciało zawitać.

Używane zamiast nowego


Gdzie zatem pojawia się sposobność do zaoszczędzenia pieniędzy, skoro trzeba inwestować w rzeczy markowe, które z założenia są droższe? Otóż prosty patent polega na kupowaniu elementów używanych, o ile oczywiście nie wymagają one tego, by były nowe (niektórych narzędzi i przyrządów nie powinno się używać wielokrotnie, gdyż zwiększa to ryzyko przeniesienia zarazków i rozwinięcia infekcji).

Rzeczy takie jak większe urządzenia, meble, ubrania robocze czy też dekoracje jak najbardziej mogą pochodzić z drugiej ręki. Używane artykuły potrafią być nawet kilkukrotnie tańsze niż ich nowe odpowiedniki ze sklepu. Zamiast za tysiąc złotych kupować wyłącznie dwa fotele kosmetyczne, wygodniej sięgnąć po cztery takie same, tyle że używane, i jeszcze dodatkowy stolik.

Dopasowanie do usług


Nawet meble kosmetyczne, a już tym bardziej specjalne urządzenia, przyrządy i dodatkowe narzędzia powinny być dobierane do salonu na podstawie jego oferty usług. Nie ma sensu kupować stolika do manicure’u tak na wszelki wypadek, wyłącznie dlatego, że jest on akurat na promocji, jeżeli póki co nie planuje się wprowadzać do usług żadnej stylizacji paznokci.

Ofertę usług trzeba stworzyć w pierwszej kolejności, a dopiero potem podejść do tworzenia wyposażenia placówki. W biznesie każdy krok musi być przemyślany. Nic nie powinno dziać się pod wpływem emocji albo z przypadku.

Meble kosmetyczne dostępne są w ofercie beautysystem.pl

Tagged with: