3 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem damskiego paska skórzanego!

Konsumenci coraz mocniej stawiają na jakość produktu. Jesteśmy bardziej świadomym społeczeństwem niż jeszcze kilka lat temu. Zamiast kupować dużo i tanio, szukamy idealnego produktu, który będzie spełniał nasze oczekiwania, a przede wszystkim będzie użyteczny i trwały. Zwłaszcza kupując online, warto najpierw przygotować się i sprawdzić, w jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar, materiał, czy kolor. Taka zasada dotyczy także wyboru damskich pasków skórzanych.

1. Rozmiar paska ma znaczenie. Jak dobrać optymalną długość skórzanego paska?

Odpowiedni rozmiar damskiego paska jest warunkiem zachowania estetyki i wygody noszenia pozostałych części garderoby. Damski pasek skórzany nie może być ani za krótki, ani zbyt długi. Prawidłowo noszony pasek skórzany damski nie powinien zbyt ciasno opinać sylwetki, aby nie uwidaczniać fałdek. Z kolei zwisający luźno, nie wygląda estetycznie ani nie spełnia swojej praktycznej funkcji. Na całej swojej długości powinien zatem swobodnie przylegać do ciała.

Poprawne dobranie długości jest więc kwestią zasadniczą. Jak się za to zabrać? Zazwyczaj paski posiadają nieparzystą liczbę dziurek. Zaleca się, aby kupować taki rozmiar paska, by móc zapinać go ze swobodą na środkową dziurkę. Jest to bardzo praktyczne podejście, na wypadek, gdybyśmy stracili kilka kilogramów lub złapali kilka dodatkowych po świętach. Dodatkowo paski skórzane są elastyczne i mogą się delikatnie rozciągnąć po dłuższej eksploatacji.

Zgodnie z tą zasadą rozmiar podawany przez producenta to długość mierzona na płasko od początku klamry do środkowej dziurki. Jeśli znamy wartość obwodu naszych bioder, możemy już dobrać optymalną dla nas długość skórzanego paska.

2. Czarny pasek do wszystkiego, czy subtelny beżowy dla kontrastu? Jak dobrać pasek do spodni i sukienki?

Jako konsumenci różnimy się w wielu kwestiach. Niektórzy z nas lubią mieć duży wybór dodatków w szafie, inni przykładają do tego mniejszą wagę, inwestując w bardziej uniwersalne produkty. Niezależnie od tego, do której grupy należysz warto, by wybrany przez Ciebie pasek skórzany pasował do Twojego stylu. 

Jeżeli często uczestniczysz w spotkaniach biznesowych i lubisz eleganckie stroje, to klasyka będzie najlepszym wyborem. Nie wskazane w tym wypadku są również kontrasty. Czarne paski w prostym stylu będą najlepsze do ciemnych kreacji. Natomiast beżowe odcienie zdecydowanie pasują do jasnej kolorystyki ubrań.

Wybór koloru i modelu skórzanego paska damskiego zależny jest też od panującej pory roku. Lato kojarzy się z lekkością, a więc wąskie i jasne paski będą miały tutaj większe powodzenie. Jesienią i zimą do łask wracają z kolei klasyczne brązy i czernie.

Jeśli kupujemy pasek, aby ożywić nieco wizytową kreację, możemy zaszaleć z kolorami i wyborem bardziej biżuteryjnej klamry. Klasyczne i proste paski również świetnie pasują do sukienek, czy spódnic, a dodatkowo są bardziej uniwersalne. Sprawdzą się do eleganckich spodni i codziennych jeansów. Wybór w tym wypadku to poza tym kwestia indywidualnych upodobań.

3. Czy cena zawsze jest gwarantem jakości produktu? Skąd pewność, że pasek jest dobrze wykonany?

O jakości paska świadczy kilka szczegółów. Przede wszystkim ważny jest materiał, z jakiego został wykonany. Jak wiadomo paski skórzane damskie to zawsze najpewniejszy pod względem jakości wybór. Rozbieżność cenowa pasków skórzanych jest jednak bardzo duża. Czy wyższa cena zawsze oznacza lepszą jakość?

Często w sieciówkach mamy do czynienia z nieadekwatnie wysoką ceną do jakości. W kwestii wyboru takich dodatków jak pasek, warto jest zaufać firmom, które specjalizują się w wyrobach skórzanych. Paski wykonane przez doświadczonych rzemieślników cechuje wysoka jakość i trwałość. Oprócz wyboru samej skóry istotną kwestią jest jej grubość i oprawa. Zbyt cienkie paski są wiotkie i nie spełniają swojej funkcji. Za grube z kolei będą zbyt sztywne, ciężkie. Sposób garbowania i dodatkowe przeszycia natomiast warunkują trwałość materiału. 

Tagged with: