Kot z piekła rodem – ciekawy dokument na Animal Planet

0

Jeśli jesteście, tak jak ja, szczęśliwymi posiadaczkami kotów – ten program jest dla Was. Koci behawiorysta na dramatycznych przypadkach kocich potworów pokazuje swoje sprawdzone sposoby na zgodę między kapryśnym czworonogiem a jego panem. O jakim programie mówię. “Kot z piekła rodem” to amerykański dokument, który możemy zobaczyć na Animal Planet. Naprawdę polecam, i to nie tylko właścicielkom nieznośnych kotów. Jeśli macie kota idealnego, albo takiego zupełnie zwyczajnego – docenicie go jeszcze bardziej, widząc jaki koszmar mógłby Wam zgotować, gdyby tylko chciał. albo miał akurat taki kaprys:).

Animal Planet-Kot z piekła rodem (8)4444

Kot przyczyną rozpadu związku lub wiecznych kłótni z sąsiadami? Okazuje się, że uroczy mruczek może zamienić życie w koszmar. Co zrobić, gdy stwierdzamy, że zamiast poczciwego kanapowca mamy do czynienia z niepokornym dzikim zwierzęciem? Odpowiedź w nowej serii programu „Kot z piekła rodem”.

Przewodnikiem po sekretach kociej natury będzie behawiorysta felinolog Jackson Galaxy. Podobnie jak w pierwszej serii programu, tak i teraz na prowadzącego czekają kolejne trudne do okiełznania futrzaki oraz ich zdesperowani właściciele. Jackson odwiedza ich w domu i bacznie obserwuje relacje między ludźmi a ich czworonożnymi podopiecznymi.

Źródło: materiały prasowe

Źródło: materiały prasowe

Później razem z domownikami analizuje problem i – co najważniejsze – daje rady, które mają pomóc go rozwiązać. Czy bohaterowie serii będą potrafili zmienić swoje przyzwyczajenia i konsekwentnie stosować się do wskazówek Jacksona? Mężczyzna sprawdzi to po dwóch tygodniach podczas „wizyty kontrolnej”.

Galaxy, który ma ponad 15-letnie doświadczenie w rozpoznawaniu problemów behawioralnych u kotów, twierdzi, że tak naprawdę rozwiązanie kłopotów jest proste – trzeba spojrzeć na świat oczami zwierzęcia. Tylko wtedy można zrozumieć, co sprawia, że zachowuje się ono nieznośnie.

Często okazuje się, że uporczywe miauczenie, ciągłe drapanie, wrogie nastawianie wcale nie są oznaką tego, że czworonóg „ma charakterek”. Zwykle kot manifestuje w ten sposób, że nie akceptuje tego, co dzieje się w jego otoczeniu, chce mieć więcej swobody lub odwrotnie – pragnie zainteresowania ze strony właścicieli. Co ciekawe, zwierzęzwykle sygnalizuje, jakie emocje w danej chwili przeżywa. Gdy jest pobudzone lub agresywne, kładzie uszy, ma rozszerzone źrenice, często także warczy i syczy, chcąc odstraszyć przeciwnika.

Z kolei kot, który ma ochotę na zabawę, kładzie się na plecach lub przyjaźnie się łasi. To właśnie rozpoznawania kociej mowy ciała uczy właścicieli Jackson.

To sprawia, że program „Kot z piekła rodem” nie tylko dostarcza sporej dawki dobrego humoru, gdy ogląda się zmagania bohaterów programu z miauczącymi milusińskimi.

Animal Planet-Kot z piekła rodem (5)

1 of 1

Leave A Reply