O kremach, balsamach… czy wiemy za co płacimy?

0

Używamy kremów, balsamów, szamponów, odżywek. Jedne są nawilżające inne odżywcze. Jedne mają zapobiegać powstaniu zmarszczek inne wygładzać już te powstałe. Ale czy wiemy za co tak naprawdę płacimy kupując swój ulubiony krem? 

Czego powinniśmy się spodziewać w kremie jeśli chcemy wydać 10 zł, 20 zł czy 100 zł?

10- 20 zł -gliceryny, lanoliny, aromaty, tanie oleje mineralne- powstałe z przeróbki ropy naftowej (!)

do 50 zł -lepsze opakowanie, witaminy, oleje roślinne, filtry UV

do 150 zł - witaminy zamknięte w nośnikach transdermalnych- przenikających przez skórę:  retinoidy, tretinoinę- kwas retinojowy, aldehydy, palmitynian (pochodne wit. A) magnezian, lub palmitynian witaminy C (kwas askorbinowy) oraz tokoferol (wit. E).

W tych  kremach pojawiają się już także kwasy owocowe, proteiny roślinne, kwas hialuronowy, wyciągi z ziół, ziaren, grzybów a także polimery i ceramidy;

 150 zł i więcej-  sumujemy: koszt kampanii reklamowej produktu + uprzednie wieloletne koszty promowania marki +  estetyczne opakowanie + słoik ze szczelnym zamknięciem dobrej firmy – bardzo ważny element zapobiegający utlenianiu się związków zawartych w kremie, co wpływa na jakość i działanie kremu, + w składzie: kilka procent witamin zamkniętych w liposomy lub inne skuteczne nośniki, fitohormony, ceramidy, kwas liponowy, oleje pozyskiwane z ziaren, wyciągi komórkowe, antyoksydanty, koenzymy, ekstrakty roślinne, retinol, kolagen bydlęcy;

500 zł i więcej- wszystkiego co powyżej + specjalne hurtownie komponentów ekskluzywnych, tj.najwyższej jakości i jest takich hurtowni zaledwie kilkanaście na całym świecie,: heksapeptydy, kwas bosfeliowy, stymulatory przykurczu fibroblastów, fitoestrogeny, wyciągi kawiorowe i matrykiny. 

Substancje roślinne pozyskuje się dla nich ze stożków wzrostu pędów i korzeni, w okresie kiełkowania, kwitnienia, czy otwierania pąków. 

Zastanówmy się więc dwa razy zanim kupimy krem, czy lotion. Pomyślmy o naszym zdrowiu. Pamiętajmy, że te związki które rozsmarujemy na swojej skórze, trafią do krwiobiegu i za jego pośrednictwem do naszego całego organizmu. Dlatego niezwykle istotne jest w jakie kosmetyki inwestujemy  nasze pieniądze.

O kremach  godnych polecenia przeczytanie niebawem w dziale soWoman use.

 

Źródło: www.kolagen.pl

Leave A Reply