Piękne paznokcie : Manicure na wiosnę – lato 2015

1

Wreszcie mamy wiosnę. Z każdą nową wiosną zmieniają się zarówno trendy w modzie, jak i wiosenno-letni manicure. Projektanci wiedzą, iż zadbane i piękne paznokcie stanowią niezbędne dopełnienie każdej stylizacji. Więc najwyższy czas zrobić porządki w kosmetyczce i uzupełnić zapas lakierów do paznokci o kolory zgodne z najnowszymi trendami.

 Dłonie są naszą wizytówką, dlatego warto zadbać o nie by wyglądały idealnie. Zanim przystąpimy do zabiegu malowania należy w odpowiedni sposób przygotować płytkę paznokcia.

Jak to zrobić ? Oto profesjonalny, prosty sposób:

Zmyć poprzedni lakier i przez 10-15 minut moczyć paznokcie w wodzie z mydłem. Następnie osuszyć papierowym ręcznikiem, a drewnianym patyczkiem odsunąć skórki nachodzące na płytkę paznokcia w kierunku jego nasady. Pilnikiem nadać odpowiedni kształt.

Jeżeli chodzi o najnowsze trendy to na sezon wiosna-lato 2015 wielu czołowych projektantów proponuje paznokcie pomalowane jedynie odżywką lub bezbarwnym lakierem. Takie zadbane i naturalne mani to trend proponowany m.in. przez Alexandera Wanga. Nadal bardzo modna jest biel, która pojawiła się u wielu projektantów, m.in. Osmana, Tibi, Naeem Khann., także w delikatniejszej mlecznej wersji. Bardzo modne jest łączenie bieli ze złotymi jak i srebrnymi graficznymi elementami. W zapomnienie odchodzą miętowe kolory, modne natomiast będą pastelowe lakiery w odcieniach mlecznego różu, brzoskwini, beżu, łososiowym i bladoniebieskim.

Nadal niezmiennie króluje czerń i oczywiście intensywna krwista czerwień, która pojawiła się na pokazach m.in. u Caroliny Herrery, Rolanda Moureta czy Zaca Posena. Intensywny róż, fuksja czy burgund również są na topie w tym sezonie.

Dla bardziej odważnych tej wiosny mamy graficzne łącznie dwóch kolorów, pojawiają się błyszczące elementy, paski, kropki, cieniowanie czyli tzw. efekt ombre, jak również akwarelowe wzory, które przedstawił na swoim pokazie Jeremy Scott.

Hitem są również lakiery w kolorach kamieni szlachetnych takich jak rubinu, granat, szafir, topaz, kwarc, czarny diament jak również odcienie brązu, przypominające kwarc, jaspis.

W tym sezonie mamy z czego wybierać i każda z nas znajdzie coś dla siebie .

Elwira Murawska

Discussion1 komentarz

Leave A Reply