Demakijaż – do łóżka w makijażu! Stop! O bezpiecznym śnie dla Twojej skóry

0

Spać z fluidem na twarzy, z pomalowanymi rzęsami? STOP! Jak wykonać prawidłowo demakijaż? 

Dbanie o wygląd skóry jest bardzo ważne, a demakijaż to podstawa pielęgnacji. Nieprawidłowe oczyszczanie może spowodować pogorszenie jej stanu i nawet najdroższe kremy nie pomogą. Skóra stanie się szara, pełna zaskórników i krostek, gdyż kurz, pot i bakterie, które osadzają się na naszej twarzy przez cały dzień spowoduje zatykanie porów.

W poniższym artykule przedstawię jak go prawidłowo wykonać.

Zaczynamy od umycia rąk

Następnie zmywamy oczy. Tą czynność wykonujemy za pomocą nasączonych płatków kosmetycznych odpowiednim preparatem do demakijażu.

Na zamkniętą powiekę przykładamy płatek, lekko przytrzymujemy i pozostawiamy na kilka sekund, aż produkt rozpuści makijaż.

Staramy się nie trzeć wacikiem o oko, gdyż spowoduje to, że szybciej zrobią nam się zmarszczki.

Przesuwamy płatek od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Płyn do demakijażu oczu powinien być bezzapachowy. Pamiętajmy, że pozostawianie resztek tuszu spowoduje, iż z czasem nasze rzęsy staną się kruche i łamliwe, dlatego pamiętajmy o dokładnym zmyciu oka

Prechodzimy do twarzy zmywamy ją za pomocą mleczka lub żelu.

Cały demakijaż wykonujemy ruchami okrężnymi, aby rozmiękczyć makijaż. Potem zmywamy mleczko lub inny preparat płatkiem kosmetycznym zwilżonym wodą lub płynem miceralnym.

Przecieramy delikatnie twarz tonikiem, który przywróci prawidłowe ph skóry, odpowiednio napnie ją i przygotuje na wprowadzenie kremu (tonik służy do usuwania resztek po mleczku lub innym preparacie, a nie do usuwania makijażu pamiętajmy o tym!!!)

Na koniec wklepujemy odpowiedni krem dla naszego typu skóry.  Pamiętajmy! Pozwólmy odpocząć też i skórze.

Elwira Murawska

Leave A Reply