Na czym polega metoda przedłużania i zagęszczania rzęs?

0

Nadchodzi wiosna, więc każda z nas pragnie zmian w swoim wyglądzie. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to jeden z sekretów tak niesamowitego wyglądu gwiazd Hollywood. Dlatego też, w tym krótkim artykule przedstawię jak się go wykonuje i jakie są jego rezultaty.

Mamy kilka sposobów przedłużania rzęs metodą 1:1, 2:1, 3:1. Metody te polegają jak sama nazwa wskazuje na przyklejaniu do każdej pojedynczej, naturalnej rzęsy,  -sztucznej w zależności od metody 1 sztucznej do 1 naturalnej, 2sztucznych do 1 naturalnej czy też 3 sztucznych do 1 naturalnej. . Używa się w tym celu specjalnego kleju i szczypczyków. W salonach zazwyczaj poleca się metodę 1:1, gdyż jest mniej ryzykowna dla naszych naturalnych rzęs.

Zabieg ten daje niesamowity efekt pogrubionych i wydłużonych rzęs. Wiele kobiet decyduje się na przedłużenie rzęs ze względu na zbliżającą się ważną okoliczność, np. ślub, studniówka, czy sylwester, ale to również wygodny sposób oszczędności czasu przy wykonywaniu makijażu.

Mamy 3 rodzaje sztucznych rzęs – jedwabne, z futra norek syberyjskich i syntetyczne. Uzupełnianie powinno być wykonywane po upływie około. 3 tygodni. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od gęstości naszych naturalnych rzęs i będzie trwał znacznie krócej u Pani z rzęsami rzadkimi. Przedłużanie rzęs wykonuje się w pozycji leżącej.

Rzęs w dniu zabiegu najlepiej w ogóle nie malować, ponieważ demakijaż może niepotrzebnie je osłabić i natłuścić. W trakcie zbiegu nasze rzęsy są odtłuszczone specjalnym preparatem, by klej lepiej zadziałał. Natomiast dolne rzęsy zabezpiecza się za pomocą płatków kolagenowych aby podczas zabiegu nie skleiły się z górnymi. Płatki takie mają właściwości nawilżające, liftingujące i odżywiające.

Włosie z norki stosuję się wówczas kiedy mamy bardzo delikatne i cienkie rzęsy, ponieważ są one znacznie lżejsze i delikatniejsze. Dokleja się je zazwyczaj metodą 2:1 czyli 2 sztuczne rzęsy i jedna naturalna. Rzęsy takie wyglądają bardzo naturalnie.

Po doklejeniu rzęs nie potrzebne jest już malowanie. Rzęsy sztuczne mają rożny typ podkręcenia, grubość jak i długość.

Zaaplikowane rzęsy nie powinno się usuwać na własną rękę , lepiej usunąć je w gabinecie gdzie kosmetyczka zdejmie je za pomocą specjalnego removera.

Przeciwskazania do zagęszczenia rzęs to przede wszystkim:

  • Choroby alergiczne,
  • Brak naturalnych rzęs
  • Zapalenie spojówki
  • Nadmierne wypadanie rzęs
  • Zespół suchego oka
  • Chemioterapia

Elwira Murawska

Leave A Reply