Pędzle do makijażu – jak wybrać te niezbędne?

0

Każda kobieta zasługuje na perfekcyjny wygląd!!! Ale jak to zrobić ?Oprócz super ubioru, niezbędny będzie doskonały makijaż, ale aby prawidłowo został wykonany potrzebne są nam narzędzia, czyli pędzle. Służą one do aplikowania jak i rozprowadzania odpowiednich kosmetyków. Pędzli mamy wiele rodzajów, ale jak wybrać te najlepsze? Oto 9 niezbędnych, które powinnyśmy posiadać w swojej kosmetyczce. 

Pędzel do pudru- jest to duży , szeroki, miękki i bardzo gładki w dotyku pędzel, który służy do nakładania pudru.

Pędzel do różu- jest znacznie mniejszy od pędzla do pudru. Stosuje się go do aplikacji różu lub pudru brązującego na kości policzkowe. Może być lekko ścięty ukośnie, dzięki czemu doskonale dopasuje się do kształtu kości policzkowych.

Pędzel do podkładu- jest płaski, zazwyczaj wykonane jest z włosia syntetycznego służy do precyzyjnego nakładania podkładu w kremie lub w płynie.

Pędzel do korektora- jest mniejszy od pędzla do podkładu, ale również jak on płaski, wykonany z włosia syntetycznego i służy do punktowego nakładania korektora, dzięki niemu możliwa jest aplikacja w okolice trudno dostępnych partii twarzy na miejsca występowania defektów skóry.

Pędzel do blendowania- czyli rozcierania cieni

Pędzel do cieni do powiek-  występują one w różnych kształtach i rozmiarach. Ich zadaniem jest rozprowadzanie, rozcieranie i konturowanie oka.

Pędzel do ust- jest niewielkich rozmiarów, sztywny i płaski zazwyczaj z włosia syntetycznego. Służy do nakładania szminki lub błyszczyka

Pędzelek do brwi- jest płaski i ścięty, nakłada się nim cienie na brwi co umożliwia wykonanie korekty i nadania odpowiedniego kształtu

Pędzel do eyelinera- jest bardzo cienki. Taki pędzel idealnie nadaje się do nakładania eyelinera w płynie czy w kamieniu przy linii rzęs.

Elwira Murawska

Leave A Reply