Cera mieszana – domowe maseczki, które naprawdę działają

0

Cera mieszana jest trudną cerą, gdyż łączy ona w sobie cechy skóry tłustej w strefie T z cechami skóry normalnej lub suchej na policzkach. Ze względu na swą nierównomierność sprawia ona wiele kłopotów w pielęgnacji. Część twarzy ma skłonność do przesuszania, a inna do przetłuszczania, występują na niej niedoskonałości typu krostki, zaskórniki.W pielęgnacji tego typu cery bardzo pomocne są domowe maseczki. Oto trzy z nich, które same wypróbowałyśmy.

Maseczka dla cery mieszanej – z zielonej herbaty

Dwie łyżeczki zielonej herbaty zalej trzema łyżkami wrzątku. Gdy napar przestygnie wymieszaj go z łyżeczką mąki ziemniaczanej. Nałóż na twarz na 20 minut, a potem zmyj.

Maseczka dla cery mieszanej – maseczka z mąki

Maseczka z mąki- zmieszaj 2 łyżki mąki z łyżką miodu. Do mieszanki dolewaj herbatę rumiankową, aż powstanie pasta. Ta maseczka do cery mieszanej powinna być na skórze przez 15 minut.

Maseczka dla cery mieszanej – maseczka z jajka

Maseczka z jajka- białko jaja kurzego ubijamy i nakładamy na skórę w częściach tłustych. Gdy białko zaschnie, nakładamy na twarz żółtko, delikatnie wcierając. Maseczkę zmywamy po 20 minutach ciepłą, przegotowaną wodą.

Elwira Murawska

Leave A Reply