WOŚP 2015 – Jasienica: Ludzie dobrego serca w Policach

0

Po raz 21 na terenie niewielkiego osiedla Jasienica w Policach grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w sobotę 10 stycznia odbyła się impreza zamknięta w Klubie Osiedlowym przy Radzie Osiedla.

Sala świeżo wyremontowana i pięknie udekorowana wyglądała wspaniale. Loteria fantowa nęciła ciekawymi nagrodami. Przygotowano ponad 1500 losów, z których każdy był pełny. Panie z firm Oriflame, Vorwerk prezentowały produkty, zbierając do puszki.

Od kilkunastu już lat prowadzony konkurs zbiórki jedno, dwu i pięciogroszówek przyciąga wielu chętnych, którzy cały rok zbierają drobniaki. W tym roku 23 osoby brały udział w konkursie i przyniosły razem prawie 600zł. Jedna osoba przyniosła prawie 4000 monet. Największą popularnością cieszyły się licytacje. W tym roku wiele firm, instytucji, sklepów, cukierni, zakładów usługowych, a także osób prywatnych o wielkich sercach ofiarowało ogromną ilość przedmiotów.

Prowadzący licytacje Ewa, Ela i Grzegorz bardzo sprawnie je sprzedawali.Można było kupić pluszaki, parasolki, kalendarze, sanki, zestaw dla rowerzysty, kosz pięknych żywych kwiatów, koszulkę z podpisami sportowców, piłki, ciekawie zapakowane ręczniczki, ciasta, torty, talony do siłowni, restauracji, zakupy zdrowych wędlin o wartości 100zł, kosz ze zdrową żywnością, karmnik z pokarmem dla ptaków  i wiele innych. Były także orkiestrowe gadżety – koszulki, kalendarze, zegar, kubek, torba wykonana z orkiestrowego baneru wiszącego w zeszłym roku na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i inne.

W głównych licytacjach można było zakupić kolejną pamiątkową tablicę ( która jak co roku zawiśnie na budynku szkoły w Jasienicy), serce z marmuru, przepiękne dwa złote serduszka, worek z niespodzianką od złotnika i ceramiczne oryginalne korale, książkę i muszlę z autografem Aleksandra Doby i inne. Firma budowlana zasponsorowała również talon na materiały budowlane o wartości 1000 zł. Wylicytowała go za 750zł grupa osób, która przekaże go rodzinie, która niedawno straciła swój dom w pożarze.

Ogromną popularnością cieszyły się licytacje w ciemno. W tym roku przygotowano 25 niespodzianek, a wszystkie ciekawe i przebogate. Licytujące osoby nie wiedzą za co płacą, po wrzuceniu pieniędzy dopiero losują swoją nagrodę. Podczas imprezy grał zespół Paladium. Wszystkie osoby, które mimo nieprzyjemnej pogody zechciały przyjść bawiły się wspaniale. Podczas imprezy zebraliśmy 14017,41zł. W niedzielę podczas kwesty ulicznej wolontariusze zbierali pieniądze. Razem przekazano do banku 37356,77 zł.

Wszystkim, którzy grają z Jasienicą ogromnie,dziękujemy za wielkie serca. Sie ma! – mówi  Pani Ula Janowska.

Małgorzata Melon

 

fot.: Archiwum prywatne Karoliny Janowskiej

fot.: Archiwum prywatne Karoliny Janowskiej

fot.: Archiwum prywatne Karoliny Janowskiej

fot.: Archiwum prywatne Karoliny Janowskiej

fot.: Archiwum prywatne Karoliny Janowskiej

fot.: Archiwum prywatne Karoliny Janowskiej

 

 

Leave A Reply