Naturalne sposoby na stres: mieszanki ziołowe

1

Najbardziej znanym ziołem o działaniu uspokajającym i łagodzącym napięcie jest melisa, jednak cała gama roślin ma podobne właściwości. Należy do nich między innymi dziurawiec, który poprawia nastrój i działa antydepresyjnie, rumianek, który ma lekkie działanie nasenne oraz żeń szeń – łagodzący stres. Cennym ziołem jest – dodawany często do preparatów na depresję – kozłek lekarski, który uspokaja, ułatwia zasypianie i redukuje napięcie.

Mieszanki ziołowe na uspokojenie – naturalne metody na stres

W aptekach znajdziemy szeroki wachlarz produktów na depresję i stres. Mniej popularne są mieszanki ziołowe, choć zdecydowanie warto je wypróbować. Co prawda będzie nas to kosztowało nieco więcej wysiłku, niż tylko pójście do apteki, jednak efekt będzie zadowalający.

Przepisy znajdziecie w książkach poświęconych ziołom. Warto wypróbować kilka dostępnych zestawień i znaleźć te najlepsze dla siebie.

Jeśli mamy problemy z zasypianiem, warto dodatkowo wyciszyć się przy muzyce relaksacyjnej przed położeniem się do łóżka.

Mieszanka ziołowa na bezsenność:

20 g korzenia kozłka lekarskiego

20 g liści melisy

20 g koszyczków rumianku

10 g kwiatów lawendy

Do przygotowania naparu wystarczy 1 łyżeczka mieszanki na szklankę. Parzymy pod przykryciem przez 15-20 minut, a następnie przecedzamy.

Mieszanka ziołowa na uspokojenie:

20 g ziela dziurawca

10 g korzeni koziołka lekarskiego

20 g koszyczków rumianku

20 g melisy

Zioła dokładnie mieszamy. Parzymy w kubku napar z 1 łyżeczki mieszanki przez 20 minut.

 

Discussion1 komentarz

  1. Ja zawsze mam problem ze smakiem tych wszystkich herbatek ziołowych niestety. A że stresów mam ostatnio dużo, to musiałam sobie znaleźć coś, co mnie wyciszy. I teraz na nerwy biorę extraspazminę. Też jest naturalna, więc bezpieczna dla organizmu, nie otumania, a skutecznie łagodzi stres i nerwy

Leave A Reply