Wiosna w ogrodzie – wiosna w sercu.

0

Może i mój ogród nie jest jeszcze najpiękniejszy, ale z pewnością pierwsze wiosenne kwiaty są w nim najpiękniejsze na świecie.

W ten weekend poszłam za radą mojej serdecznej przyjaciółki i wspólniczki jednocześnie. Jest cudowna. Jest kobietą odważną, mądrą również życiowo. Po całym tygodniu pracy poradziła mi: “Skup się na pięknie w świecie”. Długo się nie zastanawiając,postawiłam się do pionu, pojechałam do mojego ogrodu. Szybko zdałam jej mms-sową relację, dając jej trochę tego mojego piękna. Weekend wśród natury to istna naturo-terapia. Odpoczywa wszystko: umysł, kręgosłup, mięśnie od ciągłego siedzenia. Odpoczywa też skóra, nie musimy malować rzęs, nakładać błyszczyka na usta. Tylko my i natura. No i kubek dobrej kawy, bo było dość zimno. Nie martwiąc się o włosy,bo padał lekki deszczyk, dzielnie sadziłam kwiaty, które kupiłam po drodze i przesadzałam te, które ku mojemu zdziwieniu, przetrwały zimę. Myślałam, że nie będzie ani jednej stokrotki ogrodowej. A tu niespodzianka! Rozsiały się dzielnie i uszczęśliwiły moje oczy. Przepięknie rozkwitły też sasanki. W tym roku zobaczyłam ich kwiaty pierwszy raz. W zeszłym roku dostałam je przekwitnięte i postanowiłam je posadzić. I dobrze zrobiłam. Są śliczne.

Wszystko zależy od charakteru. Jeśli ktoś całe życie spędza na bogaceniu się, pracy, siedzeniu przed komputerem, oglądaniu seriali, ten raczej nie ma czasu na obcowanie z naturą. Nie ma czasu albo mu się nie chce. Naturę oglądamy w telewizji, na zdjęciach w internecie. Ale czy to jest właściwa droga, żeby przeżyć nasze życie w 100%? Nie sądzę. Ci, którzy zapatrzyli się w postęp cywilizacyjny, nie tak łatwo dostrzegają piękno wokół siebie. Dlatego wyjdźcie na powietrze, oddychajcie głęboko. Jedźcie w góry, poskaczcie przez fale, wędrujcie cały dzień. Z dziećmi, mężem czy chłopakiem, przyjaciółką, a nawet same. Bez stresu, bez laptopa, bez telefonu. Bez makijażu. I tak wszyscy będą was kochać. Odpocznijcie, bądźcie piękniejsze. Fizycznie i duchowo.

Prymulka

Wiśnia Stokrotka Sasanka Sasanka różowa Sasanka czerwona Sasanka biała Sadzenie kwiatów Ogród Niebieskie kwiaty Korona

Leave A Reply