Sir Anthony Hopkins i André Rieu – co mają wspólnego?

0

Sir Anthony Hopkins słuchający walca, którego sam napisał 50 lat temu!
Zdobywca nagrody Akademii Sir Anthony Hopkins był muzykiem. 50 lat temu napisał walca. Zatytułował go “And the waltz goes on”.

image

- Byłem wielkim fanem André Rieu przez wiele lat. Jest wielkim muzykiem. Moja żona i ja mieliśmy ten sam sen: chcieliśmy go kiedyś poznać, więc wysłałem mu jakąś muzykę, którą sam napisałem ” wyjaśnił Sir Hopkins.

- Dostaję mnóstwo telefonów, maili od osób, które przesyłają mi swoje utwory i chcą, żebym je zagrał. Jednak gdy usłyszałem nazwisko tej osoby, prawie zemdlałem. – mówi André Rieu – Walc jest cudowny: ekscytujący, romantyczny, czrujący – dodaje muzyk.

image

Hopkins przybył do Wiednia, aby zobaczyć światową premierę jego walca. Został całkowicie zaskoczony, twierdząc, że to było o wiele więcej, niż się spodziewał. Zobaczcie ile emocji u aktora i jego żony wzbudziła ta premiera.

Walce są piękne, ale ten jest jedenym z najlepszych, jakie kiedykolwiek słyszalam. Wyzwala wszysktie możliwe emocje. Z jednej strony jest pogodny, wesoły, figlarny jak dziecko. Z drugiej jednak strony tajemniczy,intrygujący, budzący niepokój. Opowiada zapewne jakąś historię, która ma koniec oczywisty, lecz nieznany. Historia jest poważna, trochę smutna, ale z nadzieją i chwilami radości, zabawy.  Posłuchajcie sami.

Leave A Reply