Joanna Hawrot i Biho Asai – otwarcie Joanna Hawrot – boutique & atelier Warszawie [ZDJĘCIA VIDEO]

0

19 maja 2016 roku w Warszawie obyło się otwarcie butiku Joanny Hawrot – Joanna Hawrot – boutique & atelier.

Joanna Hawrot to polska projektantka mody, zdobywczyni tytułu Projektant Roku #BEGINDESIRE konkurosu Hush Selected 2014. Twórczyni artystycznych perfomence’ów z pogranicza mody i sztuki, realizujących filozofię FROM FASHION TO ART.

Filozofia From Fashion To Art to autorski koncept, który prezentuje modę w kontekście sztuki nowoczesnej. Joanna Hawrot sięga najczęściej do eksperymentalnych form, łączących multimedia, muzykę oraz performance. Do współpracy zaprasza muzyków, ilustratorów, fotografów i performerów, łącząc sztukę nowoczesną i tradycyjne formy artystyczne.

Dlatego na otwarcie butiku została zaproszona z dalekiej Japonii Biho Asai, uznana na świecie mistrzyni kaligrafii, założycielka szkoły Yubi, promującą autorską metodę nauczania kaligrafii.

Twórczość Biho Asai jest hołdem dla harmonii i pokoju na świecie, artystycznym manifestem promującym sztukę tworzoną z wdziękiem, pasją, energią.

Biho Asistworzyła na potrzeby kolekcji określone kaligrafie-symbole.

W warszawskiem butiku można było zobaczyć projekty z kolekcji #SHODO (z jap.„droga pisma”), w której Joanna Hawrot konfrontuje tkaninę z kaligrafią.

Na charakterystyczne projekty zainspirowane japońskimi formami naniesiono symbole, oznaczające elementy natury oraz emocje: różę, wiatr, księżyc, miłość i marzenie, radość i szczęście, uśmiech i pieśń, wiosnę, lato, jesień i zimę. Projektantka po raz pierwszy wykorzystuje narzędzie, jakim jest japońska kaligrafia, aby podkreślić więź człowieka z naturą i ważnymi emocjami.

Na evencie towarzyszącym otwarciu wystąpiła sama Biho Asai. Podczas happeningu namalowała dwa obrazy „Narodzenie” i „Róża”.  Ten drugi powstawał przy muzyce skomponowanej przez naszego rodaka Fryderyka Chopina.  Jak mówi Biho Asai, ten kompozytor zajmuje szczególne miejsce w jej sercu. Biho jakby tańcząc, z gracją kreśliła na pergaminie tuszem symbole specjalnie przygotowane na otwarcie butiku. Pergamin, podwójny, został ułożony do pokazu na podłodze. Po obu stronach wraz z naczyniami z tuszem postawiono na specjalnych stojakach długie pędzle. Po namalowaniu obraz został szybko osuszony małymi kawałkami tego samego rodzaju papieru.

Gdzie zostaną powieszone obrazy? Czy w atelier czy będą wśród prywatnej kolekcji projektantki? Tego jeszcze nie wiemy.

Tymczasem mamy możliwość obejrzenia jak powstawały  te prace podczas happeningu.

Po dekoracyjnej części przyszedł czas na zapoznanie się z kolekcją #SHODO. W tle przygrywała delikatna, nowoczesna muzyka. Za konsolą nikt inny jak Pani Bum we własnej osobie.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Anna Puślecka, redaktor naczelna Do You Know Fasion oraz Jaga Hupało, kultowa polska kreatorka fryzur, Mira Spławiec organizatorka wydarzeń w  4&8 Prestige Galaxy i z pasją dbająca o zdrowie każdego w Prestige Fit.

IMG_3328 (600x800)

Jaga Hupało

IMG_3331 (800x600)

Joanna Hawrot

IMG_3340 (553x800)

Biho Asai przygotowuje się do kaligrafii.

IMG_3347 (620x800)

Biho Asai

IMG_3349 (800x555)

Osuszanie pergaminu.

IMG_3351 (800x543)

“Narodzenie”

IMG_3360 (800x615)

“Róża”

IMG_3365 (800x600)

Biho Asai opowiada o sztuce kaligrafii.

.IMG_3371 (800x600)

Paulina Badoń, Biho Asai, Mirosława Spławiec.

IMG_3374 (800x600)

Anna Puślecka, Biho Asai, Joanna Hawrot, Pani Bum.

Otwarcie Butiku Joanna Hawrot

 Joanna Hawrot, Paulina Badoń.

Leave A Reply