WARSZAWA: Zamknięty Most Łazienkowki – jak kursują autobusy

0

Po pożarze Most Łazienkowski jest zamknięty. Wyłączone do odwołania są obydwie jezdnie mostu. Nieczynne są także estakady prowadzące z ul. Wał Miedzeszyński na Trasę Łazienkowską w kierunku Centrum oraz z Wisłostrady w kierunku Pragi. Można zjechać z Trasy Łazienkowskiej na Wisłostradę w kierunku Wilanowa i Gdańska, a także na ul. Wał Miedzeszyński w kierunku Puław i w stronę Stadionu Narodowego. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do odwołania. Zobacz, jak zmieni się kursowanie komunikacji miejskiej w Warszawie.

Zmiany w rozkładzie i trasach komunikacji miejskiej po zamknięciu Mostu Łazienkowskiego

Pożar Mostu Łazienkowskiego mocno utrudni życie wielu mieszkańcom Warszawy. Na stronie Urzędu Miejskiego można już znaleźć informacje o tym, jak zmieni się ruch komunikacji miejskiej:

Autobusy linii 138, 141, 143, 151, 182, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525 i N25 jeżdżą mostem Poniatowskiego. Po stronie śródmiejskiej autobusy linii 143 i 151 zaczynają i kończą kursy na przystanku Dw. Centralny, natomiast autobusy linii 411, 502 i 514 wyjeżdżają z przystanku Centrum i kończą kursy przy Dw. Centralnym.

Została uruchomiona tramwajowa linia 77, która od czwartku, 19 lutego, będzie kursowała przez cały dzień, we wszystkie dni tygodnia z maksymalną częstotliwością – tramwaje będą podjeżdżały na przystanki co 4 minuty w godzinach szczytu i co 7,5 minuty poza szczytem. Ponadto, od 19 lutego, zostanie zlikwidowana linia 8 i zmieni się trasa tramwajów linii 22 (dojadą do pętli Wiatraczna).

Ponadto do 20 lutego pasażerowie mogą korzystać z dodatkowego pociągu SKM kursującego na trasie Warszawa Rembertów – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia. Pociąg (oznaczony jako S20) odjeżdża ze stacji Warszawa Rembertów o godzinie 7.11.

Leave A Reply