WARSZAWA: II linia metra – jak wejść przez bramkę z wózkiem dziecięcym

0

Bramki w II linii metra mogą zaskoczyć pasażerów, którzy przyzwyczajeni są do dotychczasowych bramek. Przejście przez nie jest bardzo proste, nawet dla osób poruszających się z wózkiem dziecięcym.

Bramki w II linii metra różnią się od znanego nam mechanizmu, który trzeba popchnąć po skasowaniu bilety. Nowa linia metra- nowe rozwiązania:). Teraz do metra prowadzić będą bramki ze szklanymi szybami, które rozsuną się po przyłożeniu do czytnika karty miejskiej lub biletu.

Dla osób niepełnosprawnych, rodziców z wózkami czy podróżnych z większym bagażem na każdej stacji są szersze bramki. Taka bramka jest dwukierunkowa, tzn. jest wejściem i wyjściem. Kierunek ruchu pokazują oznaczenia – jeśli wyświetlany jest symbol czerwonego krzyżyka, trzeba przepuścić osobę idącą z przeciwnego kierunku. Po chwili na bramce pokaże się zielona strzałka oznaczająca możliwość przejścia z tej strony.

ZTM przygotował nawet filmiki instruktażowe, które pokazują nam, jak skutecznie przeprowadzić przeprawę przez szklane drzwi z wózkiem dziecięcym. Popatrzcie same:

 

 

 

 

 

1 of 1

Leave A Reply