Warszawa: Artyści w Łazienkach 8.10.2015 Pałac Myślewicki

0
 Po raz kolejny Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie & Czesław Czapliński zapraszają na cykl kameralnych spotkań ARTYŚCI w ŁAZIENKACH.
Czesław Czapliński, znany fotografik, rozmawiać będzie tym razem z Lechem Majewskim

Lech Majewski należy do Gildii Reżyserów Amerykańskich i Europejskiej Akademii Filmowej. Urodzony w Katowicach, od 1981 pracuje przede wszystkim za granicą, pisząc scenariusze, reżyserując filmy, spektakle teatralne i operowe. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Jego filmy prezentowane były na festiwalach filmowych m.in. w Cannes, Wenecji, Toronto, Rzymie, Nowym Jorku, Rio de Janeiro, Chicago, Londynie, Barcelonie, Miami, Jeruzalem, Moskwie i Montrealu, zdobywając wiele nagród.
Jego wideoarty pokazywało wiele muzeów i galerii świata. W 2006 roku nowojorskie Museum of Modern Art uhonorowało jego twórczość organizacją indywidualnej retrospektywy p.t. „Lech Majewski – magia ruchomych obrazów”. W lutym 2007 cykl wideoartów „KrewPoety” stał się częścią weneckiego Biennale. Jego film „Młyn i Krzyż” miał premierę w Luwrze. Nagrodzony na kilkunastu festiwalach, został zakupiony do dystrybucji przez 67 krajów. Cykl wideoartów „Ćwiczenia z Bruegela” był wystawiany na 54. Biennale w Wenecji, a także w Luwrze, Tel Aviv Museum of Art, National Gallery w Londynie, Prado w Madrycie, Muzeum Narodowym w Krakowie, a obecnie w nowo otwartym Muzeum Śląskim.
Miesiąc temu Festiwal Filmowy w Cambridge zorganizował retrospektywę jego filmów, a Muzeum Gutenberga uświetniło jubileusz pierwodruku Biblii wyborem trzech wybitnych filmów inspirowanych Biblią: cykl rozpoczął „Rublow” Andreja Tarkowskiego, miesiąc później pokazano „Ewangelię według Św. Mateusza” Pier Paolo Pasoliniego, a na zamknięcie obchodów „Młyn i krzyż” Lecha Majewskiego.
SoWoman.pl zaprasza.
Miasto: Warszawa
Gdzie: Łazienki Królewskie w Warszawie, ul. Agrykoli 1, Pałac Myślewicki
Kiedy: 8 (czwartek) października 2015
Godzina:  18:00 
Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona
Zapisy pod adresem: sowoman.pl@gmail.com

Leave A Reply