WALENTYNKI 2015: Kraków- romantyczna podróż z czekoladą

0

Kto choć raz w życiu nie spróbował czekolady? Czekolada może być smaczna, zmysłowa, krucha, ciepła, do wypicia, do zjedzenia, w wiórkach, w fontannie, na truskawkach. Ale skąd ona się bierze i dlaczego jest królową deserów?

Piotr Klepacki – etnobotanik, absolwent biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracownik Ogrodu Botanicznego UJ zaprasza na słodkie i aromatyczne walentynki wszystkie zakochane pary.

Tematem przewodnim jest oczywiście czekolada.

Na warsztatach dowiemy się o historii czekolady od czasów Majów i Azteków, dlaczego jej smak tak nas pociąga. Usłyszymy o odkryciach i wynalazkach z czekolady, dowiemy się jak wybrać tę najlepszą. Będziemy też próbować różnych rodzajów czekolady a na koniec będziemy przygotowywać aromatyczny napój czekoladowy.

Atrakcją będzie degustacją czekolady w formie testu konsumenckiego z zasłoniętymi oczami oraz przygotowanie czekolady do picia z własnoręcznie zmielonego ziarna kakaowca.

Miasto: Kraków

Dzielnica: Kazimierz

Miejsce: Starowiślna 55/4

Cena biletu: 110,00 zł. Bilet jest ważny dla dwóch osób. W cenę wliczone są wszystkie materiały i degustacje. Warsztat trwa 1,5 godziny.

Dowiedz się więcej i zakup bilet

 

1 of 1

Leave A Reply