Selma – przedpremierowy pokaz filmu o Martinie Lutherze Kingu w Multikinach

0

30 marca 2015 r. o godzinie 19:00 w sieci Multikina odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu “Selma”. Wyjątkowo w innym terminie, 2 kwietnia, w czwartek, godz. 19:00 odbędzie się specjalny pokaz w Multikinie Ursynów z udziałem Grażyny Torbickiej i gości specjalnych. Film Avy DuVernay’ego zbiera na całym świecie nie tylko pochlebne recenzje, ale też został obsypany masa nagród, w tym Oscarem za najlepsza piosenkę.

“Normalna” premiera “Selmy” zaplanowana jest na 10 kwietnia. Film ten jest jednak na tyle ciekawy i wzruszający, że warto zainwestować trochę czasu w pokaz przedpremierowy a może nawet 2 kwietnia udać się do Warszawy na spotkanie z Grażyną Torbicką.

30 marca, poniedziałek, godz. 19:00 – pokaz odbędzie się w kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki.

2 kwietnia, w czwartek, godz. 19:00 odbędzie się specjalny pokaz w Multikinie Ursynów z udziałem Grażyny Torbickiej i gości specjalnych.

Selma – pokaz przedpremierowy – ceny biletów:
Normalny (Warszawa): 24 zł,
Normalny (poza Warszawą): 21 zł,
Ulgowy (Warszawa): 19 zł,
Ulgowy (poza Warszawą): 17 zł

Selma – o czym jest ten film:)

Oparta na prawdziwych wydarzeniach, poruszająca historia laureata pokojowej Nagrody Nobla – Martina Luthera Kinga. W rolę kochającego ojca i męża, a zarazem charyzmatycznego przywódcy i wizjonera, który na zawsze odmienił oblicze Ameryki, wcielił się nominowany do Złotego Globu David Oyelowo („Kamerdyner”, „Interstellar”, „Służące”).

Selma – zarys fabuły (opis organizatora)

Po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla, Martin Luther King (David Oyelowo) wraca do USA, gdzie czekają go nowe wyzwania. Jest rok 1965, a walka o prawa obywatelskie Afroamerykanów wchodzi w decydującą fazę. Z miasta Selma w kierunku Montgomery wyrusza marsz protestacyjny, brutalnie spacyfikowany przez siły porządkowe działające z polecenia słynącego z rasistowskich poglądów gubernatora George’a Wallace’a (Tim Roth). Jednak poruszająca relacja telewizyjna, pokazująca rozbicie pokojowego demonstracji, sprawia, że do Selmy z całego kraju ściągają ogromne rzesze ludzi o różnym kolorze skóry i wyznaniu. W stronę Montgomery kieruje się wielotysięczny tłum, któremu przewodzi sam King. Prezydent USA Lyndon Johnson (Tom Wilkinson), świadomy, że gubernator Wallace zrobi wszystko, by demonstranci nie zaznali spokoju, gorączkowo szuka rozwiązania, które pozwoli uniknąć rozlewu krwi i szeroko relacjonowanej przez media katastrofy wizerunkowej demokratycznej Ameryki.

Selma – zwiastun filmu

1 of 1

Leave A Reply