POZNAŃ: Festiwal Aquanet Pyrlandia 2015

0

Festiwal Pyrlandia na dwa lata zniknął z listy atrakcji miasta Poznań. W latach 2013 i 2014 zabrakło wystarczającej kwoty od Urzędu Miasta i sponsorów, żeby impreza mogła wystartować. W roku 2012 Pyrlandia obchodziła swój jubileusz, była to jej 10 odsłona…

W tym roku, już za kilka dni – w niedzielę 30 sierpnia - możemy wybrać się na wspomniane wydarzenie. Organizatorzy nie otrzymali dotacji od Urzędu Miasta, ale znalazł się główny sponsor – Aquanet. Dzięki temu impreza się odbędzie. Tym razem pełna jego nazwa brzmi:

Festiwal Aquanet Pyrlandia 2015.

Swoją muzyką umilą nam czas Strachy Na Lachy, Voo Voo, Miss Furia i Eleanor Gray.

Zespół Strachy Na Lachy został założony w 2002 roku przez Grabaża (Krzysztofa Grabowskiego) i Andrzeja Kozakiewicza – znanych również z zespołu Pidżama Porno. Strachy Na Lachy wykonują takie utwory, jak m.in. Krew z szafy, BTW (Mamy tylko siebie), Dzień dobry, kocham cię. Grupa Voo Voo zaczęła istnieć w latach 80-tych XX wieku, liderem i założycielem zespołu jest Wojciech Waglewski. Miss Furia – zespół istniejący od 2010 roku, łączący takie style, jak rock, funk i jazz. Eleanor Gray swój początek datuje na styczeń 2011 roku. Zespół pochodzi z Poznania, wokalistą jest Alan Garstecki. Grają mieszając kilka stylów muzyki gitarowej.

Oprócz muzycznych atrakcji, będą też inne. Wokół Parku Jana Pawła II kursować będzie londyński autobus, będziemy mogli spróbować angielskiej herbaty Ahmad Tea, dla najmłodszych i ich rodzin przewidziane jest miejskie grzybobranie – gra terenowa, którą organizuje harcerskie sTOWARZYSZEnie43. Centrum Inicjatyw Senioralnych zorganizuje warsztaty nordic walking. Odbędzie się także symboliczne budowanie szkoły dla Nepalu zrujnowanego trzęsieniem ziemi (warsztaty i zbiórka pieniędzy). Promowane będą kocie adopcje, będzie malowanie motyli dla Hospicjum Palium. Każdy będzie mógł spróbować przeróżnych dań z ziemniaków (poznańskich pyrek). Na Wolnym Targu rozstawionym podczas imprezy zagoszczą stoiska poznańskich rzemieślników z ich rękodziełami, a poza tym kramiki ze zdrowym jedzeniem. Przewidziany jest piknik na trawie. Całą imprezę rozpocznie ubranie pomnika Poznańskiej Pyry w specjalną sukienkę.

Wstęp na festiwal jest WOLNY. Bezpłatny i niebiletowany!

 

Organizatorzy wydarzenia zapraszają 30.08.2015 roku na Łęgi Dębińskie do Parku Jana Pawła II (zlokalizowanego na Wildzie, między ulicami Dolna Wilda a Drogą Dębińską).

Program:

14.00 – START! (rozpoczęcie gier, konkursów, animacji i strefy Wolnego Targu),

16.00 – koncert zespołu Miss Furia,

18.00 – koncert zespołu Eleanor Gray,

18.30 – koncert zespołu Strachy Na Lachy,

20.30 – koncert zespołu Voo Voo.

 

Na swojej stronie internetowej (www.hospicjum-palium.pl) poznański oddział Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej informuje:

Wolontariusze “Motylego wolontariatu”, wolontariatu działającego przy Hospicjum Palium pojawią się na festiwalu z motylami – będą malować motyle oraz prowadzić stoisko w ramach projektu ”Książka i motyl za wsparcie dla Hospicjum”.

Pamiętajmy: warto pomóc!!

 

 

Leave A Reply