Paryż: Sylwester 2015

0

Paryż Sylwester 2015: w tym roku odbędzie się bez żadnych szczególnych atrakcji. Nie będzie jak dotychczas żadnych sztucznych ogni, iluminacja Łuku Triumfalnego tylko przez 10 minut. Na Polach Elizejskich  wejście w Nowy Rok świętować będziemy przez godzinę i 15 minut.  Wszystko skończy się pół godziny po północy. Paryż wciąż żyje w cieniu zamachów terrorystycznych z 13 listopada.

W poprzednich latach Pola Elizejskie były zamykane dla ruchu  przez większą część nocy noworocznej. Na powitanie 2015 przybyło 600 000 osób.

Władze zachowują dyskrecję, jeśli chodzi o mobilizację sił bezpieczeństwa w noc sylwestrową.

O połowę spadła liczba rezerwacji na sylwestrowy wieczór w paryskich restauracjach – sygnalizuje jeden z głównych związków restauratorów i hotelarzy, Synhorcat.

Paryżanie po zamach terrorystycznych wciąż unikają tego rodzaju zgromadzeń” – mówi Bernard Boutboul, dyrektor instytutu badawczego Gira Conseil zajmującego się analizami rynku w tym sektorze.

Również  słynny kabaret Moulin Rouge nie cieszy się w tym roku powodzeniem. Liczba zarezerwowanych miejsc spadła zaledwie o 30 proc. w porównaniu z poprzednią nocą sylwestrową.

Po zamachach, w których zginęło 130 osób,  powitanie Nowego Roku 2016 musi być skromniejsze ze względów bezpieczeństwa.

Źródło: onet.pl

Leave A Reply