Nela Mała Reporterka po raz kolejny zdobywa Bestseller Empik

0

Nela Mała Reporterka to najmłodsza laureatka Bestsellerów Empiku w historii tej nagrody. Zwyciężyła w największym plebiscycie kulturalnym drugi rok z rzędu. Wygrała w kategorii literatura dla dzieci za książkę „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”.

Bestsellery Empiku 2016 - uroczystosc rozdania nagrod

Nela o sobie:

“Nazywam się Nela. Jestem prezenterem-podróżnikiem. Podróżuje po świecie od piątego roku życia. Mam 11 lat, kocham przyrodę i wyprawy. Wspięłam się już na Andy w Boliwii, zwiedzałam wulkany i gejzery, podziwiałam Machu Picchu w Peru, zaprzyjaźniłam się z Masajem w Afryce, głaskałam tygrysa w Tajlandii, a na Filipinach zeszłam 120 metrów w głąb jaskiń, widziałam 2 miliony nietoperzy wylatujących na żer, ratowałam żółwia na Filipinach… a ostatnio obserwowałam dzikie orki w Norwegii, które przepływały tuż obok mnie :) . Wszystko to relacjonowałam do kamer, żeby opowiedzieć dzieciom o świecie i przyrodzie. Dzięki moim reportażom i książkom, każdy może podróżować ze mną i przeżywać wspaniałe przygody. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on pragnę poznawać świat i ratować zwierzęta. Zapraszam wszystkie dzieci do oglądania moich reportaży z podróży :)

Nela zadedykowała nagrodę wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy czytają jej książki. „To dzięki nim właśnie tę nagrodę trzymam dzisiaj w rękach. Chciałabym jeszcze bardzo podziękować moim rodzicom, którzy zawsze mnie wspierają. Dziękuję”. – powiedziała wzruszona Nela, odbierając nagrodę.

W 2016 roku Nela Mała Reporterka wydała aż dwie książki. Opowiedziała w nich o wielu ciekawych przygodach, których doświadczyła w trakcie egzotycznych podróży w głąb dżungli, a także przemierzając szerokie oceany i odwiedzając koło podbiegunowe. Wszystkie książki Neli Małej Reporterki cieszą się ogromną popularnością – przede wszystkim uczą, opisują odległe kraje oraz inne kultury, rozbudzają apetyt dzieci na podróżowanie oraz poznawanie świata. Poza pisaniem książek Nela nagrywa również filmy z podróży oraz prowadzi audycję radiową „Nela i tajemnice świata”.

Dotychczas nakładem wydawnictwa Burda NG Polska ukazało się sześć książek Neli: „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata” (już nagrodzona Bestsellerem Empiku 2015), „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” (Bestseller Empiku 2016) i „Nela na kole podbiegunowym” (nominowana do Bestsellerów Empiku 2016).

Leave A Reply