Kolorowo i Radośnie – Stylizacje Wielkanocne

0

Już niedługo na naszych stołach położymy piękny obrus, postawimy odświętna zastawę. Przy tak ozdobionym stole zasiądzie cała rodzina do wielkanocnego śniadania. Niech nie zabraknie w tym dniu  świątecznego nastroju, starajmy się aby było wiosennie, radośnie i rodzinnie.

Pisanki można przygotować już kilka dni wcześniej. W dzisiejszych czasach jest mnóstwo artykułów w sklepach, które dają nam wiele możliwości dekoracyjnych pisanek np. pióra, włóczka, filc, naklejki, pisaki czy tradycyjne barwniki. Dzięki tak dużej gamie wyboru, każdy może ozdobić świąteczne jajka według własnego uznania. Można również zakupić gotowe pisanki, jest to dobra alternatywa dla osób zapracowanych, którzy nie mają czasu.
Pamiętajmy również o naszych stołach, niech w tym dniu będą wyjątkowe.

Dekoracja stołu jest również ważna, obrus, naczynia odświętne w których podane zostaną dania (talerze, wazy ,półmiski, sztućce). Dania można udekorować świątecznymi akcentami np. kurczaczkiem, barankiem, zajączkiem czy pisankami. Kolorystyka powinna być prosta i ciepła biel, żółć i zieleń. Jest to bardzo bezpieczna i tradycyjna gama kolorów w tym dniu.
Najwięcej przyjemności dla najmłodszych domowników przyniesie wykonanie takich ozdób własnoręcznie.
Wiele osób z ogromna pasja i talentem wykonuje takie ozdoby w domach. Mamy możliwość podziwiania tylko kilku z nielicznych prac Marty. Pisanki są wykonane bardzo profesjonalnie, wszystko jest przemyślane i zrobione z niezwykłą dbałością o każdy szczegół.
Szczególnie cenię sobie również bardzo prace wykonane na Warsztatach Terapii Zajęciowych przez osoby Upośledzone. Wkładają one całe swoje serce w wykonywane ozdoby, dbają o najmniejsze szczegóły ( fot. kurczaczek).
Jeśli mamy możliwość zakupu takich ozdób to polecam bardzo serdecznie.  Zróbmy dobry uczynek i wesprzyjmy placówki z tak cudownymi ideami.
A jakie Wy w tym roku zrobicie pisanki ? Czekamy na Wasze pomysły .

Leave A Reply