Dzień Mężczyzn – 10 marca 2015 złóżmy życzenia Naszym Panom

0

Dzień Kobiet to święto może i nieco wyśmiewane, ale na pewno na dobrze zakorzenione w naszej tradycji i powszechnie znane. Dużo mniej polek podałoby jednak datę Dnia Mężczyzn. A datą tą warto się zainteresować, jako że święto mężczyzn obchodzimy już 10 marca.

We wtorek 10 marca wypada Dzień Mężczyzny ,a dokładniej Dzień Mężczyzn. Data nie jest przypadkowa: w tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty. Święto to obchodzone jest od 1999 r.  Tradycja obchodzenia tego święta na świecie została zapoczątkowana 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz całej grupy ludzi w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach.

Czy macie już pomysł na prezent dla swojego partnera? Jeśli – co i mnie często się zdarza – że kupienie mężczyźnie prezentu to zdecydowanie jedno z większych wyzwań jakie życie stawia przed współczesną kobietą -  zawsze możecie zdecydować się na laurkę:)

Życzenia na Dzień Mężczyzn

Przyjmij życzenia chłopie kochany
w dniu Twojego Święta od znajomej baby,
niech Ci się spełnią wszystkie Twe marzenia
i niech realne staną się pragnienia.

 

1 of 1

Leave A Reply