Agnieszka Radwańska przegrała z Hiszpanką Garbine Muguruzą 2:6, 6:3, 3:6

0

9.07. Londyn (PAP) – Agnieszka Radwańska przegrała z Hiszpanką Garbine Muguruzą 2:6, 6:3, 3:6 i odpadła w półfinale Wimbledonu, wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Londynie.

26-letnia Polka była rozstawiona z numerem 13., a jej pięć lat młodsza rywalka – 20. Była to ich piąta potyczka i trzecie z rzędu zwycięstwo urodzonej w Wenezueli Hiszpanki, która odniosła największy sukces w karierze.

Pierwszy set przebiegał wyraźnie pod dyktando Muguruzy, która prowadziła 2:0 i 5:1. Druga partia rozpoczęła się podobnie, ale od stanu 1:3 krakowianka wygrała pięć gemów z rzędu i wyrównała na 1:1 w setach. Decydująca odsłona to na początku dwa kolejne przełamania z obu stron. Decydującym momentem okazał się przegrany przez Polkę gem przy własnym serwisie na 2:4.

Radwańska po raz trzeci wystąpiła w półfinale imprezy na londyńskiej trawie – w 2012 roku dotarła do finału, który przegrała z Sereną Williams, a rok później drogę do decydującego pojedynku zamknęła jej Niemka polskiego pochodzenia Sabine Lisicki.

Polska tenisistka dzięki występowi w najlepszej czwórce Wimbledonu awansuje prawdopodobnie na siódme miejsce w światowym rankingu. Na korcie zarobiła w tym turnieju 470 tys. funtów, czyli ok. 2,8 mln złotych. (PAP)

Leave A Reply