WARSZAWA: Rowery nad Wisłą – otwarcie sozonu 30.05.2015 r.

0

Drogie panie, najwyższy czas z powrotem wskoczyć na rower! Już w najbliższą sobotę nad Wisłą odbędzie się pierwsza impreza rowerowa otwierająca sezon.

W ramach projektu Wisła Warszawa miasto chce zachęcić cyklistów, by planując swoje wyprawy nie zapominali o ścieżkach wzdłuż rzeki – Nadwiślańskim Szlaku Rowerowym oraz ścieżce rekreacyjnej. NSR liczy ok. 30 km i rozciąga się na lewym brzegu od granicy z gminą Łomianki do granicy z gminą Konstancin-Jeziorna. Ma charakter bezkolizyjnej trasy widokowej i sportowej.

Pieszo-rowerowa ścieżka rekreacyjna zaś to unikatowa w skali Europy ok. 10-kilometrowa trasa ciągnąca się po „dzikim”, prawym  brzegu. Można ja prześledzić w aplikacji tutaj.

Obecnie w Warszawie jest ponad 350 km ścieżek rowerowych a w planach na 2015 rok jest budowa kolejnych 60 km. Stawia to stolicę na 1 miejscu jeśli chodzi o infrastrukturę rowerową w polskich miastach. Dzięki wysiłkom władz miasta, ścieżki położone wzdłuż rzeki są coraz atrakcyjniejszym miejscem na rekreacyjne wyprawy. Z ich wyjątkowością będzie się można zapoznać już w sobotę, 30 maja.

1 of 1

Leave A Reply