WIOSNA 2015: Festiwal Kwiatów na Maderze

0

Polska wiosna na razie jeszcze dość nieśmiało wpływa na pogodę:) Zupełnie inaczej jest na Maderze, gdzie właśnie teraz jest najpiękniej. Pod koniec kwietnia aż do wakacji odbywa się tam mnóstwo wydarzeń, dla których warto naruszyć oszczędności i kupić wycieczkę last minute- między innymi Festiwal Kwiatów.

Sowoman poleca – Festiwal Kwiatów na Maderze

Na cześć wiosny pod koniec kwietnia w Funchal na Maderze organizowany jest Festiwal Kwiatów (Festa da Flor). Całe miasto udekorowane jest wtedy kwiatami. Na głównej ulicy układane są kwiatowe dywany, zdobi się nimi witryny sklepów, a na Largo da Restauração można obejrzeć i powąchać piękne kompozycje florystyczne.

Odbywa się też pochód dzieci, oczywiście w przebraniach ozdobionych kwiatami (można tu dostrzec m.in. różowe storczyki czy żółte i zielone gerbery). Dzieci podążają na Praça do Município, by zbudować z kwiatów symboliczną „ścianę nadziei” (Muro da Esperança).

Kolejnego dnia ma miejsce parada dorosłych z ruchomymi platformami, na których prezentowane są rozmaite kwiatowe dekoracje. Podczas festiwalu odbywają się koncerty muzyczne oraz występy lokalnych grup folkowych.

Czerwiec 2015 – dlaczego właśnie wtedy warto wybrać się do Lizbony

Przez cały czerwiec w Lizbonie w ramach Festas de Lisboa można wziąć udział w licznych  imprezach odbywających się na ulicach Lizbony. Organizowane są koncerty, wystawy,  warsztaty i przedstawienia, a także radosna biesiada i potańcówka podczas Festas dos Santos Populares – dnia świętego Antoniego, Jana i Piotra.

Udekorowane girlandami i światełkami ulice wypełnione są ludźmi, gwarem rozmów i   muzyką graną na żywo, a w powietrzu unosi się zapach grillowanych sardynek

W Porto odpowiednikiem tego wydarzenia jest Festa de São João – festiwal ku czci św.   Jana, patrona tego miasta. W nocy z 23 na 24 czerwca ludzie wychodzą na ulice, by   znajomych i przechodniów stukać po głowach plastikowym młotkiem – „na szczęście” oraz   bawić się i biesiadować na rusgas (ulicznej imprezie tanecznej) przy muzyce granej na żywo.

Grillowane sardynki, caldo verde („zielona zupa”) i tutejsze wino porto to zestaw   obowiązkowy. Warto obejrzeć także Barcos Rabelos Race, czyli wyścig łodzi z płaskim dnem, którymi niegdyś transportowano beczki z winem z doliny Douro do Port

1 of 1

Leave A Reply