Portugalski region Algavre dostał “turystycznego Oskara”

0
Macie już dosyć zimy i marzy Wam się słoneczna plaża? Luty to dobra pora, by wyrwać się na krótki urlop i naładować akumulatory. Tym razem polecamy Wam Portugalię. Region Algarve otrzymał niedawno nagrodę Europe’s Leading Beach Destination 2015, przyznawaną w prestiżowym konkursie World Travel Awards. A to oznacza, że czekają na Was widoki, jak z pocztówek czy katalogów biur podróży.
Conrad Algarve-swimming pool- sm

Algavre – informacje o regionie

Algarve, popularny region wypoczynkowy na południu Portugalii, słynący z czystych, złocistych plaż, łagodnego klimatu (temperatura nie spada tu zazwyczaj poniżej 15˚ C) oraz świeżych owoców morza, wyprzedził w drodze na podium francuskie Cannes, greckie Korfu, hiszpańską Majorkę i Marbellę oraz turecki Oludeniz.

Prestiżowy tytuł „Europe’s Leading Beach Destination” region Algarve otrzymał już po raz trzeci, co czyni go najczęściej nagradzanym kierunkiem w tej kategorii (wyróżnienie przyznawane jest od 2011 r.).

Sotavento's beach- fot Regiao de Turismo do Algarve-sr

Szacunkiem świata turystyki i nagrodami w konkursie World Travel Awards™ cieszą się również poniższe hotele i kurorty, zlokalizowane w regionie Algarve:

  • Conrad Algarve – najlepszy luksusowy resort i spa zarówno w Europie, jak i na świecie – „2015 Europe’s Leading Luxury Resort & Spa” oraz „World’s Leading Luxury Leisure Resort 2015”, z centrum Spa & Health Club, 3 restauracjami i 3 barami (conradalgarve.com),
  • Vila Vita Parc – najbardziej ekologiczny luksusowy ośrodek wypoczynkowy na świecie – “World’s Leading Luxury Green Resort 2015”, korzysta z lokalnego rzemiosła (m.in. pościel, ceramika) oraz oferuje kuchnię organiczną, w której używa produkty spożywcze wytwarzane we własnym gospodarstwie rolnym (www.vilavitaparc.com),
  • Hotel Quinta do Lago – uznany za najlepszy nadmorski ośrodek wypoczynkowy w Europie – „2015 Europe’s Leading Beach Resort”, położony w pobliżu Parku Naturalnego Ria Formosa i kilku pól golfowych (www.hotelquintadolago.com),
  • Vila Joya – najlepszy hotel butikowy w Europie – „2015 Europe’s Leading Boutique Hotel”, z centrum spa i własną piwniczką z winem (na ok. 12 tys. butelek), w okolicy hotelu znajduje się 36 pól golfowych (vilajoya.com),
  • Monte Santo Resort – najbardziej romantyczny ośrodek wypoczynkowy w Europie – „2015 Europe’s Most Romantic Resort”, ze specjalnymi ofertami „Romeu & Julieta” oraz „Cleópatra” (montesantoalgarve.com).

Ustanowione w 1993 roku nagrody World Travel Awards uważane są za odpowiednik „Oskara” w branży turystycznej. Przyznawane są tym miejscom, hotelom, liniom lotniczym itp., które zebrały jak najwięcej głosów od przedstawicieli branży turystycznej (m.in. biur podróży) oraz od konsumentów z całego świata.

Więcej informacji nt. regionu Algarve można uzyskać na stronie: www.visitalgarve.pt.

1 of 1

Leave A Reply