Pomysły na wyjazd snowboardowy – Czechy

0

Sezon na snowboardowe szaleństwo trwa w najlepsze. Jeżeli zdecydujemy się na wyjazd w marcu – za granicą nadal czekają na nas dobre warunki. Co więcej, po sezonie ceny skipassów i noclegów są zazwyczaj sporo niższe. Dziś przyjrzymy się temu, co oferują Czechy.

Parki snowboardowe oferują niemal wszystkie ośrodki narciarskie w  Czechach. Popularnym ośrodkiem wśród miłośników jazdy na desce jest Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach. Znajdziemy tu aż trzy snowparki.

Pierwszy z nich, Svaty Petr znajduje się w dolnej części czarnej trasy zjazdowej. Zaplecze obiektu i jego rozmiary umożliwiają organizowanie  zawodów Pucharu Republiki Czeskiej, jak również rywalizacje międzynarodowe z udziałem zawodników z całego świata.

Snowpark Horní Mísečky znajduje się nad schroniskami Hořec i   Kleč. Dużym udogodnieniem jest oddzielenie terenu snowparku od   tras zjazdowych oraz własny wyciąg. Obiekt jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych snowboardzistów.

Organizowane są tu zawody Pucharu Republiki Czeskiej, a także wiele   innych imprez sportowych i rozrywkowych. Zaletą jest usytuowanie   snowparku na południowym stoku, co gwarantuje dobre nasłonecznienie.

Snowpark Hromovka znajduje się w górnej części czerwonej trasy   zjazdowej, dostępny jest także z niebieskiej trasy. Polecany głównie   początkującym. Zaletą jest oświetlenie umożliwiające korzystnie z obiektu także po zmroku.  W snowparku w miejscowości Rejdice na pograniczu Karkonoszy i   Gór Izerskich, oprócz skoków i raili możemy wypróbować także trasę boardercross.

W Rudawach na snowboardzistów czekają dwa duże parki: w ośrodku   Klínovec, gdzie znajdziemy najlepszą U-rampę w Czechach i w ośrodku   Neklid. Tutejszy snowpark należy do największych w Czechach.  Miłośników jazdy na desce zapraszają także ośrodki narciarskie w   Beskidach, między innymi w ośrodku Bílá i Pustevny.

Szczegółowe informacje o największych ośrodkach narciarskich w  Czechach: www.holidayinfo.cz

Leave A Reply