Ferie zimowe 2015: Pomysł na oryginalny wyjazd – sanki nocą

3

Emocjonujący, szybki zjazd w dół stoku nie jest zarezerwowany tylko dla doświadczonych narciarzy i  snowboardzistów. W Dolinie Stubai może doświadczyć go każdy, kto odważy się zjechać na sankach z okolicznych grzbietów górskich. To doskonałe miejsce dla Pań, które nie są mistrzyniami sportu:), a także dla rodzin. Na sankach można bardzo aktywnie i ciekawie spędzać czas z naszymi pociechami.

Oryginalny pomysł na zimowe szaleństwo – nocne saneczkowanie

Tory   dostępne są od wczesnych godzin porannych do popołudnia, a cztery z nich, dzięki oświetleniu,  otwarte są także nocą. Dzięki temu każdy dzień urlopu można wykorzystać w pełni, zamieniając   narty i deski na inny środek transportu, w tym przypadku sanki.  Nocna przejażdżka na sankach  Nocne saneczkowanie to wyjątkowe doświadczenie dostępne w ośrodku Serles przy Mieders   (2 razy w tygodniu), Elfer przy Neustift (3 razy w tygodniu) oraz w Schlick 2000 przy Fulpmes   (w każdy czwartek). Tor z Gleinserhof do miejscowości Schönberg przez cały sezon zimowy  jest oświetlany codziennie do godz. 0:30. Szczególnie romantyczna jest przejażdżka z Elfer do Pinnistal, ponieważ odbywa się przy ciepłym świetle lamp naftowych.

Dolina Stubai posiada tory saneczkowe o różnej długości: są tu 2-kilometrowe trasy, jak ta   z Gewöhre do wioski Telfes, ale też i ponad 6-kilometrowy zjazd z Elfer do Neustift. Średnie   nachylenie torów wynosi ok. 11 %. Do tras saneczkowych można się dostać pieszo lub   podjechać kolejką linową.  Dwuosobowe sanki można wypożyczyć w sklepach sportowych w Neustift, Fulpmes i Mieders,  na 3 stacjach kolejek linowych na Schlick 2000, Elfer i Serles oraz w większości schronisk   górskich zlokalizowanych na początku tras.

Koszty saneczkowania

Koszt wynajmu sanek to ok. 5 EUR na 1 dzień.  Stubai Winter Card  Dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które od narciarskich stoków wolą zimowe wędrówki,  spacery na rakietach śnieżnych czy saneczkowanie, jest karta Stubai Winter Card. Ważna   jest w dzień i nocy w okresie od grudnia 2014 r. do 28.03.2015 r., przez 5 z 7 dni, i umożliwia   korzystanie z kolejek linowych na Schlick 2000, Serles i Elfer (wielokrotnie) oraz na lodowiec  Stubai (1 wjazd i 1 zjazd dziennie). Kartę można kupić w kasie każdej z kolejek, a jej koszt dla   osoby dorosłej to 91 EUR + 2 EUR kaucji za keycard.

Co zjeść po szaleństwie na stoku

Po emocjonującej jeździe na sankach, warto zajrzeć do jednego ze schronisk, które leżą blisko  tras saneczkowych. W miłej, gościnnej atmosferze można posilić się w nich pożywnymi daniami. Polecamy takie specjały kuchni   austriackiej, jak słodki omlet cesarski Kaiserschmarrn oraz kluski Spätzle.

Discussion3 komentarzy

Leave A Reply