Bobsleje – ciekawy pomysł na koniec sezonu zimowego

0

Ne każdego z nas “kręcą” narty czy łyżwy. Zwolennikom oryginalności na pewno spodobają się bobsleje, czyli wieloosobowe sanki. To mało popularna w Polsce dyscyplina sportu, natomiast w Czechach torów bobslejowych jest całkiem sporo. Zanim sezon zimowy się skończy, warto sprawdzić gdzie możemy oddać się temu nietypowemu zimowemu szaleństwu.

Tory bobslejowe w Szpindlerowym Młynie i Harrachovie

Doskonałym urozmaiceniem zimowego wypoczynku w Karkonoszach może być wspaniała zabawa na torach bobslejowych w Szpindlerowym Młynie i Harrachovie, czynnych przez cały rok. Z atrakcji mogą korzystać dorośli i dzieci od lat 2, pod opieką osoby dorosłej.

Tor w Szpindlerowym Młynie jest czynny od roku 1997 i należy do najatrakcyjniejszych na świecie. Jego długośc wynosi 1400 metrów, znajdziemy tu 22 wiraże, 5 skoków i trzy tunele. Prędkość bobsleja każdy uczestnik reguluje indywidualnie, zależnie od ochoty i odwagi.

Drugi tor bobslejowy znajdziemy w Harrachovie w samym centrum miasta. Długość toru wynosi około 1000 metrów, jest tu 17 wiraży. Komfort jazdy w miesiącach zimowych zapewnia ogrzewanie na całej długości toru.

Cennik i szczegółowe informacje są dostepne na stronie www.bobovka.cz .

1 of 1

Leave A Reply