Marta Zalewska – sylwetka artystyczna

1

Marta Zalewska jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i multiinstrumentalistką – gra na skrzypcach, gitarze basowej, kontrabasie, gitarze, altówce, mandolinie, fortepianie.  Wszechstronna artystka jest  leaderką swojego 8 – osobowego zespołu, z którym właśnie nagrała materiał na pierwszy solowy album.  Jej muzyka to autorska, bezkompromisowa fuzja różnych gatunków muzycznych, odważnie łącząca wpływy takie jak blues, rock, pop, soul a także muzykę poważna czy jazz.

Choć nie wzięła udziału w żadnym “Talent Show”, Marta występuje w kraju i za granicą, a także na prestiżowych imprezach telewizyjnych jak choćby tegoroczna Gala Mistrzów Sportu, na której zaprezentowała swoje premierowe utwory połączone ze spektakularnymi animacjami i wizualizacjami (tego typu występ miał miejsce po raz pierwszy w Polsce). Wygrywając konkurs zorganizowany przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Marta zakwalifikowała się do tegorocznych Debiutów opolskich z autorską piosenką “Skrzydła”.

Marta jest dyplomowaną skrzypaczką – ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, jest również  laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych i wokalnych. Współpracowała z artystami takimi jak Kayah, Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Halina Mlynkova, Krystyna Prońko, Grzech Piotrowski, Perfect, Kwartet Smyczkowy Obligato, zespoły muzyki dawnej Canor Anticus, Ars Nova, Orkiestra Złotego Wieku.

 Posłuchajcie jak śpiewa Marta Zalewska w piosence “Skrzydła” na Gali Mistrzów Sportu 2015. 

Przeczytaj: Marta Zalewska o sobie dla soWoman.pl

 

1 of 1

Discussion1 komentarz

  1. Jest więcej niż świetna. Godna następczyni Kory i Kozidrak z lat 80-ch. Mam nadzieję, że się wybije, bo artystów tego formatu bardzo obecnie brakuje.

Leave A Reply