Warszawa: Na co do teatru – Słoneczni chłopcy

0

25 stycznia o godzinie 19:30 Teatr 6. piętro zaprasza na jubileuszowe, setne przedstawienie „Słonecznych chłopców” Neila Simona.

Sztukę znakomitego amerykańskiego dramatopisarza Neila Simona wyreżyserowała Olga Lipińska. Na scenie Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski oraz Robert Koszucki.

Od momentu powstania w 1972 r. sztuka otrzymała wiele prestiżowych nagród teatralnych, była grana na wszystkich kontynentach, parokrotnie święciła tryumfy na Broadwayu, doczekała się kilku adaptacji telewizyjnych – w jednej z nich zagrał nomen omen sam Woody Allen, a jej wersja filmowa otrzymała ponad 20 nominacji i nagród, z Oscarami i Złotymi Globami włącznie.

Słoneczni chłopcy – o czym opowiada sztuka?

Wspaniali komicy Willy Clark (Piotr Fronczewski) i Al Lewis (Krzysztof Kowalewski) przez wiele dziesięcioleci tworzyli słynny duet estradowy Słoneczni Chłopcy. Ich zabawne skecze i komediowe scenki śmieszyły do łez kilka pokoleń widzów. Niestety, teraz okres popularności i sławy już minął.

Od wielu lat skłóceni i pełni wzajemnych pretensji, nie występują na scenie i nie utrzymują ze sobą żadnych kontaktów. Aż do momentu, kiedy nagle pojawi się kusząca propozycja zarobienia dużych pieniędzy i powrotu na szczyty kariery. Żeby to osiągnąć muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści i wystąpić w jednej ze swoich najśmieszniejszych scenek w popularnym programie telewizyjnym. Ale jak mają to zrobić, kiedy na sam dźwięk głosu partnera reagują atakami niepohamowanej złości?

Słoneczni chłopcy – reakcje gości premiery

1 of 1

Leave A Reply